Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kanaryam şu dönem çok tüy döküyordu

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Bugün dışarı çıkardığımda kuyruk tüyü yoktu sap ve sol kanatları altı da kanayıp kurumuş gibiydi hemen yulaf verdim yedi biraz canlandı. Yarın veterine götüreceğim okuduğun kadarıyla normal gibi özel vitamin ve yem gerekiyor sanırım bilgisi olan varmı

Ortam çok sıcak olduğunda hayvan tüylerini özellikle gövde bölgesinden yolar. Vitamin eksikliği kaynaklı bir durumda ve parazit varsa da yapar.

Ben bırakalı 25 seneyi geçti şimdiki ürünler neler bilmiyorum. Spreyler vardı. Hekim daha iyi bilir. Hayvanda kanama da var diyorsun. Geçmiş olsun.

Cvp: RE: Kanaryam şu dönem çok tüy döküyordu

cem' Alıntı:
Ortam çok sıcak olduğunda hayvan tüylerini özellikle gövde bölgesinden yolar. Vitamin eksikliği kaynaklı bir durumda ve parazit varsa da yapar.

Ben bırakalı 25 seneyi geçti şimdiki ürünler neler bilmiyorum. Spreyler vardı. Hekim daha iyi bilir. Hayvanda kanama da var diyorsun. Geçmiş olsun.

Biraz yulaf yedi akşam kendine geldi hayvan biraz uçabiliyor gibi.Veterineri aradım gerek yok getirmene vitamin filan söyledi onları aldım.Tüy dökümü normalmiş ama sıcaktan çok yıkanmadığı için sanırım.Kan olayı koptuğu için normal kanama devam etmiyorsa sorun yok dedi.Yıkanıp duruyor yeni yeni baya canlandı teşekkürler

Evet kanaryalar yıkanır. Onu unutmuşum. Banyosu varsa suyunu hergün oda ısısında içme suyu ile değiş. Yaralar mikrop kapmasın.

Geri