Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kap sorunu

vicdan

Bronz 2 Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
92
arkadaşlar ben kapluşlarımı alalı 1 hafta oldu. ancak şu palmıyeli plastik kaptalar. akvaryumlar çok pahalı. ek ollarak akvaryum gibi daha hesaplı kaplar bulmam mümkünmü???
 
Benim bir arkadasım kaplumbagasina cam dikdortgen seklinde bir borcam icnde bakiyordu ona da veteriner tavsiye etmis:) plastk kapta bakmaya devam etmektense bu tür brseyn icnde bakabilirsnz.icne ısıtıcı fln sığıyor:)
 
tamam ama kaçabilirler. 2 tane benimkiler biri çok hareketli.
 
evet yavrular. o zaman zaten büyüdükleri zaman bi akvaryum almak şart oluyor. bir de yem verince yemiyor.(3 gün boyunca yemedi bişey) sonra sosis verdim. yiyolar.zaralı olur mu? yeme devam ediyim mi????
 
Belki alisamadiklari icn yemiyorlardr. Ama sosis icerdgi seyler nedenyle zararli olabilir.
 
sosisin içinde karabiber gibi maddeler var.bunların bir zararı olabilir.onun yerine tuzsuz haşlanmış tavuk verebilirsiniz.yağsız yerinden başının büyüklüğünü geçmeyecek şekilde kıymada verebilirsiniz.her ikisini de çok severek yiyorlar.iştahlarının açılması için kurutulmuş kan kurdu bulursanız onlardan verebilirsiniz.
 
vitaminlerde iştahlarını arttırıyor.bu yüzden dikkatli verin.yoksa bütün gün yem bekliyor.evet karides de çok yararlı bir besin kapuşlar için :)
 
Diğer arkadaşlara katılıyorum özellikle karidesi deneyin derim. Su soğuksa özellikle yem yememe durumu görülebilir. En azından elinizden gelen en iyi ortamı sağlayın onlara su sıcaklığı önemlidir, sonra yemeye başlarlar diye umuyorum.
 
Geri
Üst