Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

kap sorunu

vicdan

Bronz 2 Üye
arkadaşlar ben kapluşlarımı alalı 1 hafta oldu. ancak şu palmıyeli plastik kaptalar. akvaryumlar çok pahalı. ek ollarak akvaryum gibi daha hesaplı kaplar bulmam mümkünmü???

VamPrelLa

SKF Delisi
Benim bir arkadasım kaplumbagasina cam dikdortgen seklinde bir borcam icnde bakiyordu ona da veteriner tavsiye etmis:) plastk kapta bakmaya devam etmektense bu tür brseyn icnde bakabilirsnz.icne ısıtıcı fln sığıyor:)

vicdan

Bronz 2 Üye
tamam ama kaçabilirler. 2 tane benimkiler biri çok hareketli.

vicdan

Bronz 2 Üye
evet yavrular. o zaman zaten büyüdükleri zaman bi akvaryum almak şart oluyor. bir de yem verince yemiyor.(3 gün boyunca yemedi bişey) sonra sosis verdim. yiyolar.zaralı olur mu? yeme devam ediyim mi????

VamPrelLa

SKF Delisi
Belki alisamadiklari icn yemiyorlardr. Ama sosis icerdgi seyler nedenyle zararli olabilir.

gizemli_kiz19

As 4 Üye
sosisin içinde karabiber gibi maddeler var.bunların bir zararı olabilir.onun yerine tuzsuz haşlanmış tavuk verebilirsiniz.yağsız yerinden başının büyüklüğünü geçmeyecek şekilde kıymada verebilirsiniz.her ikisini de çok severek yiyorlar.iştahlarının açılması için kurutulmuş kan kurdu bulursanız onlardan verebilirsiniz.

gizemli_kiz19

As 4 Üye
vitaminlerde iştahlarını arttırıyor.bu yüzden dikkatli verin.yoksa bütün gün yem bekliyor.evet karides de çok yararlı bir besin kapuşlar için :)

aragorn

SKF Delisi
Diğer arkadaşlara katılıyorum özellikle karidesi deneyin derim. Su soğuksa özellikle yem yememe durumu görülebilir. En azından elinizden gelen en iyi ortamı sağlayın onlara su sıcaklığı önemlidir, sonra yemeye başlarlar diye umuyorum.