Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplarda Bakım Yanlıştır!

Teşekkür ederim. önerilerinizi akşam uygulayacağım. ama suyu yükseltirsem lambaya fazla yaklaşmış olacağım. Neyse deneyip göreceğim:) neticeyi bildiririm.

Teşekkür ederim

Rica ederim. Lamba olarak masa lambası da kullanabilirsiniz ampülünü değiştirip. O zaman yüksekliği ayarlamak daha kolay olur.

benim kaplumbağam 5 ay kadar bi süredir cam fanusta yaşıyor peteğin yanında biliyorum akvaryum gerek ama :( 15 tatilde sbs puanım iyi gelirse akvaryum alacağım yani derslerim iyi olursa eğer alamazsam arkadaşıma vereceğim o akvaryumda bakıyor onda da 1 tane var hemen hemen aynı boyuttalar

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Cvp: Kaplarda Bakım Yanlıştır!

zaten en sağlıklı maddelerden biri camdır o yüzden akvaryumu tercih edin

bnde şimdi bi kapta besliom ama yakında akvaryuma geçcem

Kesinliklee akvaryumlara geçilmelii en azından onu yapmaya müsait paranız yoksa idareten ısıtıcı ile leğende bakılabilir kuru alanı ve UV ışıklı ışığı olması şartıyla ama öncede dediğim gibi bu olay İDARETEN olabilir. En kısa zamanda akvaryum yapılmalı :)

ben kaplumbağamı 20 lt küçük bir akvaryumda besliyorum ama 100 lt bir akvaryum alıcak param var sizce kaplumbağalar 100 ltlik bir akvaryumda boğulmadan yaşayabilirmi ? (kaplumbağalar daha küçük 2 tane )

Dinlenecek, tutunacak vekurulanacak bir alanları olduktan sonra 100-200 litre arası alanlarda çok iyi yaşarlar. Mutlu olurlar ve onlar için sağlıklıdırlar.

Bu kaplumbağalar ancak dipte bir yerde sıkışırlar ve yüzeye çıkarlarsa boğulurlar, su kaplumbağaları çok iyi yüzücüdür. Bazı türler sığ su sevse bile kırmızı yanaklılar için böyle bir problem yoktur.

o tarz dedıgın kapta ben 5 senedır baktım . 6ay diyorsun sankı test ettın

Geri