Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumağam 2 gündür yem yemiyor, Hiç Kuru Yere Çıkmıyor

Cvp: Kaplumağam 2 gündür yem yemiyor, Hiç Kuru Yere Çıkmıyor

Forumumuzda kuru alan örneklerine bakabilirsiniz. Oldukça yaratıcı ve pratik yöntemler var. Paludaryum kategorisinde bolca mevcut. Çünkü yazı ile pek anlatılması mümkün olmuyor; görsel olanlar daha faydalı olacaktır.

aa_turtle05.jpg

mailto:/images?q=tbn:ANd9GcSsKEQFxQx0tml9MuOrdOI0UMxwPY1U-YWpK6DH27nEkrF0dzGaNvD-Fi-y

mailto:/img403/6517/kurualanhazir.jpg

Teşekkürler araştırıyorum

Cvp: RE: Kaplumağam 2 gündür yem yemiyor, Hiç Kuru Yere Çıkmıyor

Kariz' Alıntı:
Ederi 50lira olan eksikler için kaplumbağalarınıza eziyet çektirmenize gerek yok diye düşünüyorum. Ben 80litrelik bir saklama kabında bakıyorum ama tek eksikleri uv-b lambaları ve çok mutlular. Bu ölüm kapları normal balık fanusları falan kaplumbağayı strese sokar ne yem alır ne size alışır, sadece yüzerler. En kısa zamanda ısıtıcı ve filtrenin 6da 1ine(en az) sıgabilecegi kadar büyük bir yaşam alanı oluşturmanız gerekiyor. Bunlardan sonra bir masa lambası ve 40w standart bir ampul ile kullandığınız kuru alan onları çok mutlu edecektir. Bunları yapmadan kaplumbağa beslemenin verdiği zevki inanınki tadamazsınız.
80 litre derken ? yanlışmı yazdınız ? ben hayatımda 80 litrelik saklama kabı görmedim o enfazla 30 40 litredir ben bile şimdi 70cm lik akvaryum alıyorum toplam aldığı litre 64 litre 80 litrelik varsa söyleyinde bizde alalım hem ucuz hemde 80 litre daha iyi olur.

Benim yazlıkta kullanmak için 40 litrelik var. Ama 60-70 litrelik kaplar da olduğunu duymuştum.

e ozaman bizim akvaryum almamızın anlamı ne ? 80 litre kap var ise kaç cm dir bilemiyorum en az 100 filan olması lazımdırki 80 litre olması için.?

50x30x40 lik bir saklama kabı 60 litre eder.

Bauhaus da koçtaşa oranla fiyatlar biraz pahalı olmasına rağmen 100litreye kadar kaplar mevcut. Ama plastik kap akvaryumun yerini tutmaz. Hem esneme yaptığı için vantuzlar köşelere pek yapışmıyor, yan duvarlardan içersi cam kadar net gözükmüyor, sizinkiler kadar güzel camdan kuru alan yapma imkanı yok vb. 100litre kap yaklaşık ufak buzdolapları kadar falan. Ama en büyük dezavantajı kapağı olmadığı için buharlaşma fazla oluyor. Becerirsem fotografını koyucam.

Plastik kaplar kaplumbağaların sağlığı açısından zararlı olur sanırım, bu yüzden direk akvaryum aldım ben. Bu arada Vantuzları nereden bulabilirim? Cd kabıyla kuru alan oluşturmayı düşünüyorum

Hırdavatçı, akvaryum dükkanları ve 1milyoncularda farklı boylarda vantuzlar satılıyor.

eminemre' Alıntı:
Hırdavatçı, akvaryum dükkanları ve 1milyoncularda farklı boylarda vantuzlar satılıyor.
teşekkürler

Bunun nedeni çok basit eski yeşil yemleri kullanma beyaz yemler çok kolay parçalanır bu yüzden kaplumbağan daha kolay yer ,yeşil kaplumbağa yemi ise kolay parçalanmaz o yüzden hep beyaz yem ver . bu onun için güzel bir afiyet olacak :133:

RE: Kaplumağam 2 gündür yem yemiyor, Hiç Kuru Yere Çıkmıyor

Eger soguk suda yerlerse yine hstalanirmis en azindanbir akvaryum al

Vantuz nedir ve illa lazimmi

vantuz cama yapısan vakumlu seyle oluyo ya hani. ısıtıcı filtre gibi cihazları su içersinde sabitlemek için kullanılır. ve lazım. ayrıca ürünün içinde çıkacaktır zaten

RE: Kaplumağam 2 gündür yem yemiyor, Hiç Kuru Yere Çıkmıyor

He evet benim isiticimda var

Geri