Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumağam çok az yemek yiyor

veneficus

Bronz 5 Üye
eskiden en az 6 7 tane yem yerdi şimdi 2 3 tane yiyiyor suyu en az 28 derece camın önünde olduğu için güneş de alıyor kara alanı var ama hiç çıkmıyor hastamı oldu bilemiyorum ve benden çok korkuyor ondan olabilir mi?

Isıtma lambası yok mu?

Kuru alan tehdide açık bölgedir. Su güvenli alan. Ortamda hareket olduğunda kuru alana çıkmazlar. Aynı şekilde ısıtma lambası da yoksa.

Hayvanı elinize aldınız mı? Ele alma, kabuk fırçalama gibi durumlar stres kaynağıdır. Hayvan o hissiyatla ele alınacağını düşünüp uzak durur.

Isıtma lambası yok mu?

Kuru alan tehdide açık bölgedir. Su güvenli alan. Ortamda hareket olduğunda kuru alana çıkmazlar. Aynı şekilde ısıtma lambası da yoksa.

Hayvanı elinize aldınız mı? Ele alma, kabuk fırçalama gibi durumlar stres kaynağıdır. Hayvan o hissiyatla ele alınacağını düşünüp uzak durur.
sabah 2 3 saat güneş vuruyo o yüzden ısıtma lambası yok 2 3 haftada bir kabuğunu fırçalıyorum onun harici temas etmiyorum

Isıtma lambası olması gereken zaruri ekipman yaz kış gündüz 12 saat yanar. Hayvan istediği zaman çıkar iner. Bu hayvanı ısıtmakla birlikte dorudan kabuğa vurduğu için eski plakaların gerilip atılmasını sağlar. Mantar yosun gibi oluşumların kabuğu kurutarak barınmasını önler.

İlk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Bu konuda bilgi verdim.

Hayvanın kabuğu temiz olduğu sürece fırçalamayın.

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Geri