Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa akvaryumuna bambu önerir misiniz ?

zeki52

Elmas 5 Üye
Merhaba arkadaşlar. Bim e bambu gelmişti akvaryumda hoş duracağını düşündüğüm için aldım ama koymadan önce sizlere sormak istedim. Bunun bir zararı olur mu ? Sonuçta bu canlı bir bitki ve kapluşlar bunu ısırabilir ve yutabilir. Bunun bir zararı olur mu ? Ya da yararı olabilir mi ?

RE: kaplumbağa akvaryumunda bambu ?

Akvaryuna bir zararı yok. Ben bir süre kullanmıştım. Ancak kaplumbağalar bambunun tüm yapraklarını yiyor ve sapı kalıyor sadece. Pek verim alınamıyor yani. Dekoratif amaçlı yapraklarını kapkumbağanın ulaşamayacağı uere konumlandırırsanız kullanılabilir.

Ayrıca bambular nitratı da tutmaya yarar faydalıdır ama nir iki kök ne kadar fayda sağlar bilemedim. Zararlı olmayacağı aşikar. Sanırım ısırılsa dahi kaplumbağalar için olumsuz bir besin olmasa gerek sucul bir bitki olduğu düşünülürse.

Cvp: kaplumbağa akvaryumunda bambu ?

yapraklı bölümü su yüzeyinin üstünde ve hayvanların ulaşamayacağı kadar yukarda olmalı. kök kısmıda kum içinde olursa köklere bulaşmaları olmaz. emin emrenin dediği gibi. bir nevi doğal dış filtre etkisi verir. dış filtre bakteri kolonisi meydana getirerek amonyağı dönüştürür; bitki kendisi bakterinin yapacağı işi görür. bu da ufak olduğu için kendi imkanı dahilinde gerçekleşir. yani o kadar performans beklemeyin.

bauhausta bu uzunluktaki bambuları tanesi 6.50 tl'ye satıyorlardı.

Cvp: kaplumbağa akvaryumunda bambu ?

koyabilirim o zaman :) Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Cvp: kaplumbağa akvaryumuna bambu önerir misiniz ?

Ben de aldım teşekkürler.

Cvp: kaplumbağa akvaryumuna bambu önerir misiniz ?

Kıvrımlı yerlerine tırmanıp kaçmayacak şekilde olsun yeretr.

Geri