Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Alacağım

mertxxcan

Yeni Üye
Arkadaslar Ben Kaplumbağa Alacağım Siteden Baktım 1-2 Seylere de Tam Anlamadım Acaba Almadan Önce Ne Yapmam Lazım Neler Alacağım Akvaryumum Var Onda Besleyebilirmiyim? ? 50 Cm Lik Akvaryum.Kaplumbağanın Saglıklı Olduğunu Nereden Anlayabilirim?

Saygılar... :)

RE: Kaplumbağa Alıcağım

Merhaba,
Kaplumbağa almadan önce
-Akvaryum
-Istıcı
-Kuru alan
-Kuru alan lambası
-Filtre
Almalısınız.Bunun için detaylı bilgi;
mailto:/forum/Konu-kaplumbagalar-icin-alisveris-listesi.html
mailto:/forum/Konu-alinmasi-gerekenler.html
Linkleri kontrol edin.

Sağlıklı olduğunu anlamak için;
Gözlerinin şiş veya kapalı olmaması
Kabuğunun altının pembe olmaması vb... hastalık belirtilerine bakarak anlayabilirsiniz.Hastalık sağlık bölümümüzü incelerseniz sorularınıza cevap bulabilirsiniz;
Bkz: mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html

Bkz: mailto:/forum/Konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html

Bkz: mailto:/forum/Konu-goz-kapanmasinin-sebepleri.html

Kuru alan lambası olarak UVB Lambaları öneriyoruz.
UVB lambalar güneşin yaydığı Ultraviyole ışınlarının yapayını sağlar.Bu şekilde kaplumbağanızın kabuğu güneşin yaydığı ışınlardan yapayda olsa yararlanmış olur.
Ultraviyole ışınlarının kaplumbağama ne gibi bir faydası olacaktır?
Kabuğunun daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmasında yardımcı olur...

Kaplumbağalar hem suya hemde karaya bağlı hayvanlar.Kuracağınız akvaryumda mutlaka bir kuru alan olmak zorunda.
Kuru alan sıcaklığı suyun sıcaklığında daha yüksek olmalıdır.Bunun için kuru alanı ısıtmak için bir lamba kullanmanız gerekir.

Çok Teşekkürler bu arada lambalar sürekli acıkmı kalıcak yoksa belirli saatleri varmıdır acaba ?

Daha önce sorulmuş;
mailto:/forum/Konu-kuru-alan-lambasi-her-zaman-acik-kalmalimi.html
Bu konudaki cevapları okuyup yararlanabilirsiniz.

hmm tesekkürler bende bi tek akvaryum ve filitre var diger malzemeler yaklasık kac tl tutar acaba ?

Forumu arastirmadan konu acmayin. Bu konu defalarca konusuldu. Mod arkadaslar lutfen bu duruma izin vermeyin. Kilitleyin. Bayginlik geldi artik. Insanlar arastirmayi ogrensinler.

Kızılay'da bir kaç pet shopta 50 cm lik akvaryumlar 20 TL gibi bir fiyata satılıyor.Selanik caddesinde ki pet shoplar da 7,5 TL gibi bir fiyata ısıtıcı alabilirsin.20TL'de bir iç filtre alarak temel ihtiyaçları halledersiniz.
Yemler genelde pet shoplarda çok pahalı oluyor.
Selanik caddesin de büyük bir pet shop var.(adını bilmiyorum)
Kaplumbağa yemlerini kovadan dağıtarak satıyorlar.Oralarda daha ucuza bulabilirsiniz.
İnternet alışveriş şansınız varsa juenpetmarket ya da otuz.com gibi sitelerden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Geri