Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa arıyorum

Cvp: kaplumbağa arıyorum

temam Doğa sağol. bakalım gönderme imkanları varsa sevinirim bi deneyelim teşekkürler =)

Flora pet shop ilginç bir yer. Orada yaşlı bir iguana vardı. Hala duruyormu bilmiyorum ama alan o boyutta hayvanı nereye koyar bilmiyorum. Genelde büyük kaplumbağalar oluyor. Ben yaklaşık 15 cm boyda obez kaplumbağa dahi görmüştüm.

ya istanbuldaki petshoplarda çok çeşitli hayvanlar var ben orada yaşasam beslemediğim hayvan kalaz heralde =) bizim burada malesef çeşit yok genelde balık ve kuş çoğunlukla

Sen petshopa biraz fazladan para verdinmi sana istediğini gönderir istanbuldan oraya. Telefonda konuş anlaşırsın Hayvan nakliyesi yapan kargolar var petshopçu onlara verir gönderir hayvanı yeterki parayı söyle sen :33:

haklısın venom parayı yollayınca gelir ama inşallah canlı gelir =) doğa ve emrenin önerdiği petshopla görüşücem bakalım bişey çıkarmı

Emre ben de çok şaşırdım ilk gittiğimde. Normalde 7-8 cm olan kaplumbağaları bile ya atar ya da buz gibi suda küçücük akvaryumda bakarlar ama Flora'daki devasa kaplumbağaları görünce şaşırdım. İguana yanılmıyorsam hala orada. Çok ilginç hakikaten mekan olarak. Biz de muhabbet kuşumuzu oradan almıştık üreticilerin çoğu uzakta oturduğu için. Fiyatları da fena değil.

Evet Doğa, benimde sahiplerini takdir ettiğim bir yer. Oradan uvb ve kuru alan dalları almıştım. Hayvanlara daha değer vererek bakıyorlar. Bırakılan büyük kaplumbağaları satışa koyuyorlar. Küçücük hayvanlara yem vermekten çekinen, masraf gören pet shoplara göre bu büyük hayvanları o kadar zaman beslemeleri dahi Flora yı ayrı bir yere koyuyor. Keşke diğerlerinede örnek olabilseler.
O obez kaplumbağayı görünce sahibiyle konuşmuştum. Adam bana genç biri bakamamış acıdım aldım, düzeleceğini sanmam ama daha dikkatli yemliyoruz demişti. Bitkisel ağırlıklı ve daha az besliyormuş. O boyda hatalı ve aşırı beslenmesen kabuğu yamulmuş ve kenarları yukarı dönmüş, başını içeri sokamayan normale dönme ihtimali olmayan kaplumbağaya bakması şaşırtmıştı.

Niye normale dönmüyo? Az yem yerse diyet yaparsa zamanla zayıflamıyomu? Şişman kaplumba hep şişmanmı kalıyo yani

Yavru kaplumbağalarda kabuk kendini toparlıyor. Genç olana kadar kabuğun altındaki kemik yapısı daha esnek. Tabi süre çok kısa olmaz. Ancak erişkin kaplumbağada bunu düzeltmek çok daha zor, hatta imkansız. Eğer aşırı obezite yok ve kabuk şekil bozukluğu olmadıysa bir nebze diyetle zayıflar. Tabi büyüme ilerli yaşlarda daha yavaş olduğu için çok uzun zaman alır.

Atlamadan şunuda belirteyim. Obez erişkin kaplumbağa kabuk şekli haricinde kilo kaybeder tabiki. Kasdettiğim kabuk şeklinin ve açıklığının toparlaması. Tamamen normal hale dönmesi ile alakalı.

Flora'nın sahibiyle konuştum bugün, göndermeye pek istekli değil kargoda veya alıcıda oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle. Siz bana gerekli ücreti yollarsanız dişi-erkek ve/veya kaç cm istediğinizi belirtirseniz ben sağlıklı ve uygun birisini alır size kargoyla yollarım.

Bu arada bugün kaplumbağa alan bir aile gördüm çocuklarına. Ekipmanlarını tam aldınız mı yoksa kapta mı bakacaksınız dediğimde satıcının zaten ekipmanlara yönlendirdiğini söylemişti. Kısa süre idare edecek bir akvaryum aldılar ama en azından kuru alanı, ısıtıcısı ve şelale filtresi vardı. Açıkçası gerçekten takdir ettim mekanı yine.

Hem bu hayvanlar konusunda bilgililer hemde maddi çıkar için yanlış yönlendirmiyorlar. Bu seranın kaplumbağa bakımıyla ilgili kitabını ilk orada görmüştüm.

tamam maaş alınca gönderirim hem birmi ikitanemi alıcam kararda veririm ozamana kadar irtibatta oluruz buradan ilgin için teşekkür ederim :)

Haftaici bir veya iki gunum bos oluyor,o gunlerdrn birinde havaleyi yaparsaniz ve telefonunuzu verirseniz dukkandan sizi ararin ve uygun ozellikli birisini yollarim, sorun degil.

kardeşim 10 yaşında bir tane var istiyomusun hala ?

aytek' Alıntı:
arkadaşlar ben büyük boy kaplumbağa alıcam ama yaşadığım yerde küçük satılıyor eğer elinde olan varsa bakamayan sahiplendirmek isteyen varsa ben sahiplenirim .bir veya en fazla iki tane bakabilirim ilgilenen arkadaşlar varsa cevap verebilirler :133: numaramıda yazabilirim konuyla ilgilenen arkadaşlar varsa

arkadasim konusalim bende var ve sahiplendirmek istiyorum. ne is yapiyorsun kaplumbagaya gercekten iyi bakabilir misin?

Ben sahiplendirmek istiyorum. Gönderim konusunu çözersen size gönderebilirim. (Otobüs firmaları ile konuşun isterseniz) Sakaryadan geçen firmaya verebilirim.

Ben bir adet kaplumbagimi sahiplendirmek istiyorum boyu ufak iyi bakarsaniz buyrun besleyin

Cvp: RE: kaplumbağa arıyorum

halit91' Alıntı:
Ben bir adet kaplumbagimi sahiplendirmek istiyorum boyu ufak iyi bakarsaniz buyrun besleyin

Konu güncel değil, tarihlere dikkat edelim.
Sahiplendirme için detaylarıyla ayrıca konu açılabilir.

Geri