Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa hastalığı olabilirmi

yiğit alp

Yeni Üye
Şu kaplumbağalar daha 2 aylık ve suyunda beyaz beyaz leke gibi şeyler yüzüyor bunlar büyük küçük oluyor 2 veya 3 gün önce başladı derisinin dökülmeye başladığından şüpheleniyorum ayrıca böyleyse hastalık omasından korkuyorum ne yapmalıyım

Hayvanlar büyüdükçe alttan yeni deri gelip üsttekiler soyularak atılır. Bu senede bir veya iki kez olabilir.

Resmini çekip at deri şeffafa yakın beyaz olur. Farklı birşey mi bakalım.

Hayvanlarda halsizlik iştah kaybı gibi durumlar var mı?

Şu kaplumbağalar daha 2 aylık ve suyunda beyaz beyaz leke gibi şeyler yüzüyor bunlar büyük küçük oluyor 2 veya 3 gün önce başladı derisinin dökülmeye başladığından şüpheleniyorum ayrıca böyleyse hastalık omasından korkuyorum ne yapmalıyım
Merhaba onlar agzından cıkıyor, akciğer enfeksyonu olabilir, bence ortamını burada paylasın ve belirtilerini kontrol edin. Suda rahat yüzememe sürekli kuru alanda durma iştahsızlık hareketsizlik varsa tedavi olmalı

Geri