Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa rahatsızlığı

akmehmet

Yeni Üye
Mehaba kaplumbağayı alalı 5 gün oldu ilk günler yem yiyordu 2 gündür yem yemiyor ve suda da batamadığını farkettim. Genel olarak ışık altında duruyor. Akvaryumum 20 litre ısıtıcı 28 derecede ayarlı ve şelale filtre var. Akvaryum 1 ve 2. fotoğraftaki haline bugün geldi daha öncesinde 3. fotoğraftaki gibi ısıtıcısız ve boştu. Yapmam gerekenler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz buradaki veteriner arkadaş anlamıyormuş. Teşekkürler.
1. 1.jpg

2.2.jpg

3.3.jpg

Son düzenleme:
Suda yan yüzme var mı?

Suya girme sıklığında son zamanlarda bi değişiklik var mı?

Karadayken ağzını açıyor mu?

Halsizlik ve iştahsızlık var mı?

Suda yan yüzme var mı?
- Hayır, yok.

-Çok fazla girmiyor. Girdiğinde aşağıya inemiyor.

-Ara ara açıp kapıyor.

-Dünden beri hiç yem yemedi.
Suda yan yüzme var mı?

Akciğer enfeksiyonu olabilir yavaş yavaş kendini gösteriyor. Çok ilerlemeden veterinere gitmelisiniz yavru hayvanlar için bu süreç daha zordur. Yem olarak ne kullanıyorsunuz? Ağzını açıp kapaması ağzından nefes almasından kaynaklı

Akciğer enfeksiyonu olabilir yavaş yavaş kendini gösteriyor. Çok ilerlemeden veterinere gitmelisiniz yavru hayvanlar için bu süreç daha zordur. Yem olarak ne kullanıyorsunuz? Ağzını açıp kapaması ağzından nefes almasından kaynaklı
Yem olarak bunun 100 ml sini vermişti petshop

Yakınımdaki veterinerlere gittim sadece kedi ve köpek bakıyoruz diyip geri çevirdiler bu yüzden konuyu açtım teşekkürler

Yakınımdaki veterinerlere gittim sadece kedi ve köpek bakıyoruz diyip geri çevirdiler bu yüzden konuyu açtım teşekkürler
Her veteriner anlamaz zaten egzotik veterinerler anlar çok bulunmaz egzotik veterinerler hangi civarda yaşıyorsunuz ona göre moderatörler vs yardım edebilir onlar anlar veterinerlerden

Foruma hoşgeldiniz.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Yiyip yemediğini kontrol edin.

Yem olarak tropical axolotl yem ile sera raffy I, tetra yada dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Elinizdeki yem alt kalitede bir yem.

Deep fix reptivit vitamin damla alın. 1 hafta boyunca her gün 1 damla 45 derece açıyla tutup ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Ağzına vitamin gibi aynı şekilde uygulayın.

Gözlerine de 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Su 28 derece altına düşüyorsa su ısıtıcı kullanın. Isıtma lambasını ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

O lamba uygun değil. Bu konuda bilgi verdim. Bu tarz lamba kullanın.

Foruma hoşgeldiniz.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Yiyip yemediğini kontrol edin.

Yem olarak tropical axolotl yem ile sera raffy I, tetra yada dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Elinizdeki yem alt kalitede bir yem.

Deep fix reptivit vitamin damla alın. 1 hafta boyunca her gün 1 damla 45 derece açıyla tutup ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Ağzına vitamin gibi aynı şekilde uygulayın.

Gözlerine de 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Su 28 derece altına düşüyorsa su ısıtıcı kullanın. Isıtma lambasını ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

O lamba uygun değil. Bu konuda bilgi verdim. Bu tarz lamba kullanın.
Önerileriniz için teşekkür ederim şuan ledler kuru bölgeyi 32.5 derecede tutuyor voltajı ona göre ayarlı. Sadece ısıtma için mi gerekiyor belirttiğiniz lambalar? Haşlanmış yumurta yemedi birde ağız kısmında beyaz akıntılar var. Bir veteriner arkadaşım baytril önerdi bulabilirsen ondan yaptır dedi. Belirttiğiniz yemleri de hemen sipariş vereceğim.

O zaman akciğer enfeksiyonu var hayvan ciğerlerinden iltihap atıyor.

Baytril akciğer enfeksiyonunda işe yaramıyor.

Gentagutu ağzına 2 damlaya çıkaralım. Gentamisin geniş spektrumlu antibiyotiktir.

Gentagut aldım eczaneden ne kadar sureyle 2 damla ve hentamisini ayrıyeten mi alamalıyım

1 hafta devam edin durumuna bakalım. Gerekirse doz artırımına gidebiliriz.

Vitamin günde 1 damla gözlere ve ağzına sabah akşam ikişer damla.

Geri