Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa sahiplendirme

DoctorWho

Yeni Üye
Çengelköy de oturuyoruz. Ancak hafta sonu cumartesi günü gelebiliriz. Belki isterseniz Bidik kapluşumuzu da getirebiliriz.
Aracım olmadığı için. En yakın cumartesi öğleden sonra Eminönüne getirebilirim. Öğleden önce sınavım var. eğer Kapluş strese girmezse getirebilirsiniz.

Gulkad

Yeni Üye
Bizimkinin 2 katı gibi. Acaba anlaşabilirler mi? Bilemedim. Ama görmek isteriz

Gulkad

Yeni Üye
Aracım olmadığı için. En yakın cumartesi öğleden sonra Eminönüne getirebilirim. Öğleden önce sınavım var. eğer Kapluş strese girmezse getirebilirsiniz.
Sınavlardan sonra, siz hafta sonu ne zaman müsait olursanız bize haber verin. Siz de strese girmeyin.

DoctorWho

Yeni Üye
Bizimkinin 2 katı gibi. Acaba anlaşabilirler mi? Bilemedim. Ama görmek isteriz
Anlaşırlar mı bilemem. Ama bence siz kapluşunuzun boyutuna göre yada daha küçük boyutta bir kaplumbağa sahiplenseniz daha iyi olur gibi. Bizimki iki katı büyük ve anlaşsalar bile ileride kavga çıkarsa yaralanmalar olabilir.

Gulkad

Yeni Üye
Anlaşırlar mı bilemem. Ama bence siz kapluşunuzun boyutuna göre yada daha küçük boyutta bir kaplumbağa sahiplenseniz daha iyi olur gibi. Bizimki iki katı büyük ve anlaşsalar bile ileride kavga çıkarsa yaralanmalar olabilir.
Evet,haklısın. Boyutlarıneşit olmadığı için, yaralanmalar olabilir. İnşallah ikimizde , uygun kaplumbağalarımızı bulabiliriz, İlginize ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın. hoşçakalın.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvanda yoğun bir katmanlaşma var. Ağzı düz cımbızla bunları yoklayıp çıkarmaya çalışın. Yalnız çokta zorlamayın. Bu katmanlaşma hayvan büyürken baskı yapıp kabuğun rahat hareket etmesini önlediği için deformasyon yapar ki hayvan mevcut. Siz yada alacak kişi eczaneden devit marka damla alıp sabah akşam kabuğuna bir iki damla damlatıp 15-20 dakika kuru yerde bekletip kalanı silerek suya alın. Devit plakaları yumuşatır ısıtma lambası kurutup gerdirerek açılmasını sağlar.

DoctorWho

Yeni Üye
Hayvanda yoğun bir katmanlaşma var. Ağzı düz cımbızla bunları yoklayıp çıkarmaya çalışın. Yalnız çokta zorlamayın. Bu katmanlaşma hayvan büyürken baskı yapıp kabuğun rahat hareket etmesini önlediği için deformasyon yapar ki hayvan mevcut. Siz yada alacak kişi eczaneden devit marka damla alıp sabah akşam kabuğuna bir iki damla damlatıp 15-20 dakika kuru yerde bekletip kalanı silerek suya alın. Devit plakaları yumuşatır ısıtma lambası kurutup gerdirerek açılmasını sağlar.
katmanlaşma tam olarak nedir. Üst üste olan kabuklarmı. Bazen elime aldığımda elimle temizlediklerim oluyor. Ama çokta elimde tutamıyorum tırmıklıyor baya. Birde kabuk jeli kullanıyorum.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Onu kullanmayın gereksiz bir ürün bir nevi cila gibi kabuğu havasız bırakarak deforme ediyor.

Katmanlaşma plakaların üstüste binmesidir.

Son düzenleme:

Gulkad

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim bilgi için. Tavsiyenizi yarın uygulayacağım

Gulkad

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim bilgi için. Tavsiyenizi yarın uygulayacağım
Cem Bey merhaba,
Bugün kaplumbağamın üzerine 3-5 devin damlattım. Herhalde sorun olmaz. Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Sitenizde, daha çabuk erişim yapabileceğimiz arama motorunuz var mı? Örneğin, sahiplenme veya sahiplendirme, için, ili, ilçe, teçhizat, kaplumbağa boyutları, yaşı, cinsi . Hastalıkları seçtiğimizde, tüm hastalıkları ve çözüm önerileri, vb. ve sizin bilgileriniz gibi.
Teşekkürler

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Facebookta bir sayfamız var ama ben face kullanmıyorum, sadece buradan yardımcı oluyorum.

Anasayfada ilgili başlık altında açtığınız konulardan yardım ediyorum. Yine ilgili konular altında bilgiler mevcut.

Hastalıklar konusunda bir arkadaşımız bilgileri derleyip yazdı. Tedaviler konusunda bazı hastalıklarda oradakinden farklı olarak doz ve yöntemlerde uyguladığımız oluyor.

Hayvanın kabuğu plakalardan dolayı kalın olduğu için devit emiliminin bir zararı olmaz. Sadece plakaları yumuşatır. Olması gereken katman sayısı bulunduğu bölgeye ve hayvanın boyutuna göre 2 ila 5 kattır. Bunun üstündeki katman yapıyı bozmaya başlar.

cambazoglu

Yeni Üye
Selamlar,
2005 yılında aldığım su kaplumbağamı iş nedeni ile sürekli seyahat etmem gerektiği için sahiplendirmek istiyorum,
Uygun sistemi olup başka kaplumbağası olan, bakabileceğini inandığım kişiler ile görüşmek isterim.
İstanbul Avrupa yakası konumum.
Almak isterdim lakin hiç deneyimim olmadıgı için biraz deneyimi olan birinin yanında alışmam lazım galiba..

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Bu konuyu inceleyin. Bakımla ilgili bilgi mevcut. Aklınıza takılanı sorarsınız.

Gulkad

Yeni Üye
Selamlar,
2005 yılında aldığım su kaplumbağamı iş nedeni ile sürekli seyahat etmem gerektiği için sahiplendirmek istiyorum,
Uygun sistemi olup başka kaplumbağası olan ve bakabileceğini inandığım kişiler ile görüşmek isterim.
İstanbul Avrupa yakası konumum
Merhaba,
Kablumbağanızın cinsi ve boyu kaç cm. ? Fotoğraf paylaşabilir misiniz? Teşekkürler