Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam artık yem yiyor

Esmylmz

Bronz 2 Üye
Ben geçenlerde yazmıştım. İki kaplumbağamdan biri yem yemiyor diye. Gentagut aldım cumartesi başladım. Bir de dediğiniz vitamini aldım. Dediğiniz şekilde dudağına damlattım. İlk defa bu sabah yem yedi 😊 Ve sanki o ürkekliği de geçti hemen kafasını çekmiyor. Sorum lu vitamine devam edip gentagutu keseyim mi yoksa ona da bir hafta devam edeyim mi?

Kabuk boyu kaç cm di? Vitamini her zaman kullanmak lazım. Kabuk boyu 6cm den küçükse haftada 1 2 kere yemine 1 damla damlatın. 6Cm sonrası haftada 3 4 kere kullanabilirsiniz.

Kabuk boyu kaç cm di? Vitamini her zaman kullanmak lazım. Kabuk boyu 6cm den küçükse haftada 1 2 kere yemine 1 damla damlatın. 6Cm sonrası haftada 3 4 kere kullanabilirsiniz.
Daha çok küçük 3 cm ancadır. Yem yemiyor diye ağzına veriyordum. Vitamini bir hafta hergün vereyim tam iştahı açılana kadar. Cem bey öyle demişti sanırım. Gentagut a devam edeyim mi asıl sorum o aslında

Bugün üçüncü gün olacak gentagutu çarşamba günü dahil 3 gün kullanın sonra bırakın. Vitamini bu iki hafta 3 günde bir 1 damla sonrasında haftada bir 1 damla yapalım. Diğer hayvana da vitamini aynı şekilde verin.

Son düzenleme:
Bugün üçüncü gün olacak gentagutu çarşamba günü dahil 3 gün kullanın sonra bırakın. Vitamini bu iki hafta 3 günde bir 1 damla sonrasında haftada bir 1 damla yapalım. Diğer hayvana da vitamini aynı şekilde verin.
Sabah akşam ikişer damla demiştiniz öyle devam ediyorum ohalde.
Stick yemi kişi başı iki tane gammarusu 5 veya 6 tane veriyorum doğru mudur?
Bir de yumurtayı haftada bir mi vereyim

Çok sordum ama gentagut ve yemleri buzdolabının kapağında mı saklasam bilemedim hava çok sıcak ya

Son düzenleme:
Gentagutu birer damlaya düşürelim. Vitamin dediğim gibi olacak.

Yumurtayı yiyorlarsa haftada iki kez verebilirsiniz.

Evet havalar sıcak yemler ve vitamin bozulabilir. Buzdolabında tutmanız iyi olur.

Gentagutu birer damlaya düşürelim. Vitamin dediğim gibi olacak.

Yumurtayı yiyorlarsa haftada iki kez verebilirsiniz.

Evet havalar sıcak yemler ve vitamin bozulabilir. Buzdolabında tutmanız iyi olur.
Tamamdır çok teşekkür ederim.
Bir diğer sorun da kaplumbağa yemeye başlayınca diğeri buna saldırmaya başladı 😟 yemi attım o yedi diye kafasını ısırmaya çalıştı hemen müdahale ettim ama büyüdüklerinde naparım bilmiyorum
Biri dişi biri erkek sanırım. Biri ürkek hep taşın altına saklanıyor

Elinizle set kurup ayrı köşelerde besleyin. Alfa durumu belli oldu gibi.

Daha ufaklar ama ileriye dönük olarak alfalar herşeyi ilk yapar. En iyi yer onlara aittir. Her gün diğerini sınayarak hakimiyetini gösterir.

Tabi buradaki sadece yem odaklı. Yem yetmeyecek endişesi tepki göstermesine sebep oluyor. Yem yerken gözleri birşey görmez. Aynı yeme hücum ettiklerinde güçlü ve nispeten büyük olanlarda dahil. İstemsiz vurarak hasar verebilir. Yemi ısırayım derken diğerinin kolunu bacağını ısırabilir.

Elinizle set kurup ayrı köşelerde besleyin. Alfa durumu belli oldu gibi.

Daha ufaklar ama ileriye dönük olarak alfalar herşeyi ilk yapar. En iyi yer onlara aittir. Her gün diğerini sınayarak hakimiyetini gösterir.

Tabi buradaki sadece yem odaklı. Yem yetmeyecek endişesi tepki göstermesine sebep oluyor. Yem yerken gözleri birşey görmez. Aynı yeme hücum ettiklerinde güçlü ve nispeten büyük olanlarda dahil. İstemsiz vurarak hasar verebilir. Yemi ısırayım derken diğerinin kolunu bacağını ısırabilir.
Anladım umarım büyüdüklerinde sıkıntı olmaz. Olmazsa ben birini ayrı yerde yediririm.
Evet o taşın üzerinde diğeri taşın altına saklanmaya çalışıyor. Zaten baştan beri çok hareketli ve atılgan. Diğeri de tam tersi.

Ayrı köşede besleyin. Dengeli besleyin boy farkı artmasın.

Geri