Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa sevgisi

baranb

Bronz 3 Üye
hiç bukadar seviceğimi tahmin etmezdim bu hayvanları valla daha önce köpek de besledim onda da eve geldiğimde özlediğim için baya hasret gideriyoduk şimdi de eve gelip onlara koşuyorum ilginç bir bağlılık gerçekten:)

Ki insanla köpek kadar aktif iletişim kuran bir hayvan olmamasına rağmen.

Ben de ayni senin gibiyim :) gercekten garip kucuk bir kaplumbagaya bu kadar baglanacagimi ben de hic.tahmin etmezdim

Cvp: kaplumbağa sevgisi

İcimdeki bütun hayvan sevgisini kapluslarima verebilirim. O kadar cok seviyorum yani onlari :133:

Çok farklı bi bağlılık. İlk defa bir hayvanı bu kadar sevdim. Nasıl desem insanın çocuk sever gibi sevesi geliyor ama imkansız tabi. Stres oluyor Hayruş :)

Ben onlari isirmak istiyorum :) bende onlara cok baglandim. Yem icin cirpinislari felan.. cok sapsikler ya :D

Evet cok sapsikler walla suda cırpiniyorlarla bayılıyorum o hareketlerine :haha:

su kaplumbağsı besliyorum deyince insanlara bizde de vardı onlar çabuk ölüyor diyolar. bende hayvana düzgün bir yaşam alanı sağlarsan benden cok yaşarlar diyorum sonra akvaryumumun resimlerini gösterince ohaaa diyorlar. onların aklında hep o ölüm fanuslarında sadece duran kabuğuna çekilmiş hayvancıklar var. benim kileri görünce inanamıyorlar.

Seneler önce çok daha kötüydü. Bilgisizlik çok fazlaydı. Hayvana değer çok daha azdı. Hele bunun gibi platformların olmayışı bilgiye ulaşmak anlamında çok az kişiye nasip oluyordu. Düşünsenize birşeyler ters gidince buraya girip bakarken işin ne kadar farklı olduğunu gören ne kadar insan var. Sadece bu forum sayesinde fanustan kurtulan hayvan sayısı çok çok fazla.

İyiki forum acılmış ^^ bu forumu acan adminin elleri dert görmesin :133: tabiki burda yorum yapanlarında ...

zamanla insan bilinçleniyor. ortaokuldayken bir arkadaşıma kaplumbağa hediye etmişlerdi. ne yiyeceğini bilmiyorduk. o dönem 87-88 belki 89 seneleri yeni gelmeye başlamıştı. bütün sınıf hayvana sırayla ekmek vermiştik. ölüm kabındaydı. ekmeği o kadar doldurduk ki hayvan bir süre sonra görünmez oldu. şimdi her türlü ekipmanı, yemi her petshopta bulmak mümkün. yem bile yoktu o zamanlar. o zamanda bu zamandaki bazı kişiler gibi büyüyebileceğinden kimsenin haberi yoktu. hep o boyda kalacakmış gibi. şimdikiler şanslı. eskiden milletin elinde telef oluyordu. anlayan veterinerin olmaması da cabası.

Simdiki imkanlar cok iyi. Netten siparis veriyosun bi günde kapında oluyor hersey Cem abi o. Zamanlar. Anlayan veteriner yoktu simdide yok cok nadir:whistling:

Geri