Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa ve Balık

Bu konu forumda konuşuldu epey.

Kaplumbağa er geç o balığı yiyecektir.
 
kaplumbağa en az 5-6 aylıkken balıkları yemeye başlıyacaktır
 
Kaplumbağaların yemek listelerinde balıklar bulunmaktadır. Ağızlarına girecek bir şey bulduklarında yediklerini biliyoruz. Kendilerinden çok büyük balıklar olursa yemeyebilirler. Ancak bizim akvaryumlara koyacağımız balıklar onların ağızlarına mutlaka sığacaktır. :)
 
kaplumbağalar kendinden küçükse yer balıkları ve su kaplumbağaları sularında yüzen ve onlardan kaçan canlılar gördüklerinde onlara ilgi duyarlar ve sonuç bam midede
 
Cvp: Kaplumbağa ve Balık

Ben koyacağım bir tane çok merak ettim ne olacak :)
 
Cvp: Kaplumbağa ve Balık

benim bir japonum var, 10 lt de akvaryumu vardı. Tam yanına bir japon daha alacakken akvaryum kırıldı,dikkatsizliğim yüzünden :( Benim kapluşum akciğer enf. hastası olduğu için hiç iştahı yok 2-3 gün geçici olarak japonumu yanına koysam bir sorun çıkar mı?
Bir de Ecem hanıma bu konuda katılıyorum. Her hayvan yaşama hakkına sahiptir, nasıl köpek kaplumbağadan üstün değilse, kaplumbağalarda balıklardan üstün değiller...
 
Geri
Üst