Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa

ege-can

Gümüş 3 Üye
arkadaşlar kaplumbağamı elime aldığımda hep ağzı açıyo ısırmak istiyo ve bi kerede ısırdı sırf bana mı böyle davranıyor düşüncesine kapıldım ve bi tane de şeffaf boru uzuttım anında kaptı ağzına bu neden oluyodur acaba?
NOT:Alalı 2 haftadan fazla oldu

valla elin acıdı ama ısırmasından değil bi an ısırınca elimi çok hızlı çekerken akvaryuma çarptım o biraz acıttı.bide bu hep böylemi olucak? bide sen alışması için elinden yem ver diyosun ya elimi görünce biri korkuo diğeri ısırdı zaten ne yapayım?

Korkuyorsa daha alışmadığındandır.Biraz tutun elinizi muhtemelen yaklasacaktır.
Kaplumbaga ısırması arı sokmasından beterdir :D Çok fazla acıtırlar tam ısırdıklarında.1 defa başıma geldi elimi akvaryumdan hemen çektim parmağımda asılı kaldı ısırmaya devam etti :) Hem inatçılar hem vahşi.Yapısında vardır ısırmak.Dahada alıştıkça azalabilir... :)

tmm.teşekkürler bide küçük olnın aldığımdan beri(suda yüzerken belli oluyor) boynun oluğu yerlerde bi şeyler var ne olabilir tüye benziyor ama kahverenginde
bide su kaplumbağaları hep suda kalsa ölürmü veya hep karada kalsa ölürmü merak ediyorumda?

Resim yollarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.Deri değiştiriyor sanırım...Siz hiç bir balığın sürekli suda kalmasından dolayı öldüğünü duydunuz mu :) Su hayvanı oldugu için karada pek dayanamaz suda ömrü kadar yaşar.

tamam. tam resim demişken nasıl yapıcam?

Kısaltma yaparak konusmak yasaktır. / furkan54ozan

mailto:/forum/tniypic-com-dan-upload-t-1673.html
mailto:/forum/sitemize-resim-ekleme-imageshack-ta-upload-t-801.html

Linkler yardımcı olur.

tamam bilgiler için sağolun

şimdi olmaz kaplumbağalar uyuyordur ben yarın çekerim o boynunu ve hazır çekmişken 2 sinide çekip koyarım

Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.Türkçemize dahada önem vermelisin. / furkan54ozan

Geri