Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağada viyaklama ve yan yüzme

sinankaplumba

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
iki yıldır benim baktığım ve yaklaşık beş yaşında iki kaplumbağalar var. Kaplumbagalarimdan biri bir haftadır,
-Uzun ve sesli bir şekilde viyaklıyor,
-Yan yüzmeye başladı,
-Alt kabuğu koyu sarı bir renk almaya başladı,

Eskisehirde yaşıyorum, birkaç veterinere sordum. Ancak kaumbagadan anlamadıklarını söylediler. Kaplumbaganin nesi olabilir bir fikri olan ve veteriner yada ilaç tavsiyesi anlarİn yorumlarını bekliyorum. Selamlar.

Cvp: Kaplumbağada viyaklama ve yan yüzme

Akciğer enfeksiyonuna benziyor. Daha bilgili arkadaşlar aydınlatacaktır.

Burası ile bi irtibata geçin isterseniz.
http://www.sempatihospital.com/index.asp

Bende şimdi face uzerinden yazacaktım konuyu gördüm buradan cevaplayayım madem.
Akciğer enfeksiyonu yan yuzme ile daha kesinleşiyor.
Acil veteriner hekim gormeli. Eskişehir de ben bilmiyorum ama Üniversitenin Veterinerlik fakultesine sormanızı tavsiye ederim. Olmadı bursa veterinerlik fakultesine goturebilirsiniz.

Bu arada ısı lambası su ısıtıcı varmı? Yoksa temin edilmeli varsa derece ayarı nedir? Biraz yukseltilebilir.
Facede yazdığım gibi su miktarını azaltın, yan yuzme tehlikeli durum kafasını kaldırdığında nefes alabilecek seviyede olsun.

Bertanın dediği gibi büyük ihtimal akciğer enfeksiyonu geçiriyor.Hayvanın yaşadığı alanın resimlerini paylaşırsanız daha iyi yardım alabilirsiniz.Enfeksiyona neden olan etken tespit edilmediği takdirde hayvan iyileşemez.Geçmiş olsun.

elindeki malzemeler neler kuru alan su ve kuru alan ısıtıcısı, hayvanın kabuk boy ölçüsü. ses nasıl bir ses. kullanamadığı bacağında yaralanma var mı ?

Kaplumbağamı sempati hayvan hastanesine götürdüm. Viyakladigini, yana yatık şekilde yuzdugunu,kuru alanda vakit geçirdiği söyledim, kaplumbagaya eliyle kontrol ederek baktı ve biseyi olmadığını söyledi, her ihtimale karşı beyaz toz antibiyotik verdi ve iki gün arayla suyuna yarım çay kaşığı karistirmami söyledi. Umarım veterineriN dediği gibi biseyi yoktur. Siz ne onerirsiniz. Ekipmanı tam, 50-40-30 bir akvaryumda,vitamin vs. Veriyorum. Vs.
Selam.

mineral yem varsa damla vitamine gerek yok. yoksa 2 günde bir bir yemine, bir damla damlatıp ver. mineral yem varsa 3 günde bir bir öğün ver.

ilacı ayrı bir kapta vereceksin. akvaryuma dökme. uygulamasını anlattı mı su kaç derece olacak kaç saat o suda kalacak diye

Isı Değerleri nasıl? Su kaç derece kuru alan kaç derece? En önemli konu bu bence!
Birşeyi yoksa neden antibiyotik verdiğinide anlamış değilim.

iki gün arayla ve beyaz toz olduğuna göre ilaç doksisiklin olabilir. kaç litre suya konulmasını söyledi.

Geri