Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalar beraber yaşar mı?

Msarchanqel

Yeni Üye
Benim 2 küçük kaplumbağam var ve cinsiyetlerini bilmiyorum. İkisinin beraber yaşaması konusunda bir sorun çıkar mı? Çünkü bildiğim kadarıyla aynı cinsiyete sahip kuşlar aynı kafeste yaşadıklarında birbirlerine zarar veriyorlar. Aslında benim kaplumbağalarım şimdiye kadar bir kere kavga ettiler normalde üstüste geziyorlar gerçi bu normal mi onu da bilmiyorum.

Üst üste gezmeleri normal.Yem verirken birini ayrı kapa koyup besleyebilirsiniz.Ama kaptaki suyun diğer su ile derecesi aynı olmalıdır yoksa kaplumbağanız akciğer enfeksiyonu olabilir!Kavga etmemeleri için geniş alan yaparsanız sorun çıkmaz.

Uzun zaman yalnız yaşayan kaplumbağların birbirlerine alışmaları zor oluyor.Birlikte yaşayan kaplumbağalarda ufak tefek kavgalar dışında genelde çok sorun olmuyor.

Geri