Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar Hakkında Makale

dermet

Taç 5 Üye
Böcük'ün rahatsızlığı sebebiyle okumadığım yazı araştırmadığım kaynak kalmadı sanıyorum. O sırada su kaplumbağaları hakkında oldukça bilgili bir veterinerin makalesine denk geldim. Oldukça detaylı bilgiler mevcut yazıda. Belki faydası olur diye sizlere linki paylaşıyorum.

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_6510.htm

Cvp: Kaplumbağalar Hakkında Makale

Paylaşım için teşekkürler Derya hanım, hafifçe göz gezdirdim güzel bir çalışma :)

Rica ederim.
Oldukça detay vermiş veteriner. Yarın Böcük'ü götüreceğim. Hangi veterinere güveneceğime şaşırdım artık. Son olarak İzmir'de bir klinik kendisini önerdi. Oldukça da deneyimliymiş tavsiyeleri okudum siteden. Böcük iyileşsin birşey istemiyorum artık.

Götürme şansınız varsa hiç kaçırmayın derim, bu makaleyi yazan bilgide veteriner hekim bulmak gerçekten çok zor.
Böcüğün son durumu nedir peki, bir değişim oldu mu ?

Böcük'te Monodoks kullanıyorduk. 5 gün oldu ama değişme yok. Hatta bir taraftaki büyüdü gibi geliyor bana. Hava kabarcığı püskürtüyor. Biraz da yan yüzüyor. Antibiyotiği verdiğimde yan yüzme geçiyor ama akşam tekrar başlıyor. Onu öyle görmeye dayanamıyorum. İstanbul'a götürecektim daha önce görüştüğüm veterinere ama İzmir'dekini görünce oraya götürmeye karar verdim. Daha yakın hem oldukça bilgili. Yolda yıranmamış olur diye düşünüyorum. Böcük bende baş ağrısı yaptı resmen.

Sağlıklarında meydana gelen her hangi bir olumsuz durumda gerçekten içimiz paramparça oluyor.
Evde uyguladığımız antibiyotik tedavisi genelde pek başarılı olmuyor, forumda da görüyoruz zaten, bu yüzden enfeksiyon veya iltihaplı yaralarda profesyonel yardım almak en iyisi. Götüreceğiniz yer o makaleyi yazan kişi ise; bence yarın böcüğün durumu netleşir kısa sürede de iyileşir :)

kerberos' Alıntı:
Sağlıklarında meydana gelen her hangi bir olumsuz durumda gerçekten içimiz paramparça oluyor.
Evde uyguladığımız antibiyotik tedavisi genelde pek başarılı olmuyor, forumda da görüyoruz zaten, bu yüzden enfeksiyon veya iltihaplı yaralarda profesyonel yardım almak en iyisi. Götüreceğiniz yer o makaleyi yazan kişi ise; bence yarın böcüğün durumu netleşir kısa sürede de iyileşir :)

İnşallah iyileşir ve eski günlerine döner. O makaleyi yazan kişiye götüreceğim. Sabah olsun ilk iş telefonla aramak ve otobüse atlayıp gitmek olacak. Akşam kendisine ulaşamadım yoksa sabah 8'de kapısına dayanacaktım. Yoksa iyileşecek gibi görünmüyor. Cerrahi yöntemle alınması gerekiyor sanırım.

Geri