Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar hıçkırır mı ?

dexterx13

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar uzun süredir kaplumbağa besliyorum 4 tane kaplumbağam var. Ama sadece bir tanesi hıçkırırmış gibi bir hareket yapıyor ve garip bir ses çıkartıyor bunu sadece kuru alana çıkıp başını suya eğerek yapıyor. Acaba boğazından bir şey çıkarmaya mı çalışıyor. Uzun süredir bunu yapıyor (4-5 ay). Sizce bu nedir ne yapmalıyım.

bence bir veterinere danışın ben daha önce böyle bir şey ne duydum ne de yaşadım

Cvp: Kaplumbağalar hıçkırır mı ?

bende böyle bir şey duymadım onu rahatsız eden bişeyler olabilir veterinere danışmanızda fayda var :smile:

Şükürler olsun ki kaplumbağam iyi sadece alışmaya çalışıyor, garip. Böyle konulara baktıkça korkuyorum :S :D

taş gibi yutamayacağı büyük birşey ağzında olabilir. ağzını açtığında içine bakın. yada akciğer enfeksiyonudur.

Taş vs olamaz uzun süredir var bu durum akciğer enfeksiyonu olmamasını dilerim.

dediğiniz ağzını esner gibi açıp boynunu öne doğru uzatıyorsa akciğer enfeksiyonudur derhal veterinere götürün. istanbuldasınız sanıyorum arkadaşların bildiği veteriner var onlardan öğrenin her veteriner kaplumbağa konusunda bilgili değil malesef.

bence de akciğer enfeksiyonu olabilir :'(

Geri