Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalara Neler Yedirdik, Neleri Yediremedik?

TheSilici

Bronz 2 Üye
Kaplumbağalarınız hazır yemler haricinde neleri severek yerler/yediler?
ben hiç sebze yediremedim şimdiye kadar denedim yemediler.. bi kez yumurtanın beyazını yedirmek istedim bir kaç ısırık alındı bir daha dönüp bakmadılar.. anlayacağınız hazır yem dışında pek bir şey yediremedim. Sizin kaplumbağalarınız neler yiyor?
Saygılarımla...

Un: Tüm Ekmek çeşitleri :D
Et: kıyma, tavuk, köfte
Meyve: erik, elma, armut
Tatlı: dondurma, çikolata
Ölü sinek, ölü örümcek :D

batsguer' Alıntı:

Senin kaplumbağa bizden iyi besleniyormuş yahu :D :D

batsguer' Alıntı:

ölü sinek,ölü örümcek demişsiniz..o ölü hayvanların ne yediğini nerelerde dolaştığını ne tür mikroplar taşıdığını biliyormusunuz da yediriyorsunuz..? yani yaptığınız kaplumbağalarınızın sağlığı açısından ne kadar yararlı/ne kadar zararlı bunu düşündünüz mü?

lütfen yedirmeyin ..hasta olmasınlar/mikrop kapmasınlar (allah korusun)

yumurtanın beyazını ayda bir olmak şartıyla yedirebillirsiniz kabuk yumuşamasına iyi geliyormuş.veterinerimiz öyle söylemişti.ama haşlama olmak şartıyla..
ayrıca umut ve mik haşlama tavuğa bayılıyor..marul,beyaz peynir,yumurta,kek :D yerken çok mutlu oluyorlar .. :)

Balık, Çiğ kıyma, Haşlanmış Tavuk, Marul, Kırmızı Lahana, Yumurtanın Beyazı :)

Dondurmayı soğuk değil eriyik veriyorum. Ölü sinek böcek konusunda da ninjanın ilk yılında vermiştim. Şimdi mikrop kapabilir diye vermiyorum.

Öneriniz için teşekkürler 0084812254.

Çikolata tarzı yapışkan şeyleri veririken dikkat etmek gerekir çünkü hep damağına yapışıp kalabiliyor öyle bişey olduğu zaman hemen anlayabilirsiniz çünkü ağzına elini götürüyor ağzını açık tutuyor eğer yapışıp kaldığını düşündüğünüz herhangi birşey için hemen bildiğiniz su musluğuna götürüp su içirtin

Bir de diğer önerim somon hem çok faydalı hem lezzetli yalnız biraz yağlı vermeden önce havlu kağıda koyup yağını aldıktan sonra verbilirsiniz :D Vermeden havlu kağıt bazen ete yapışabiliyor onu kontrol edip öyle verin
Tüm kapluşlarımıza sağlık ve mutluluklar :D

Geri