Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarda obezite durumu

16 amper kablo takildi. Ampul 60W turuncu. Onceki kablosunda kablo çürümüş gibiydi soyulmuş kisa devre yapiyordu.
20240421_214606.jpg

35 litre kuru alan tepede olmak kaydıyla kaçış boşluğu hesaplanarak max doldurulduğunda 8-9 cm kabuk boyunu zorlar ama üstü için yetersiz kalır. Sağa sola rahatça yüzeceği bir mesafe olmalı.
Bir sey sorucam ben kaplumbagamı daha aldıgımda küçücükkenden beri bi iki stickle degil baya bi yemle besledim zaten küçükken cok yemek vermek zararşı degil yemedigini bırkaır ve yavru kaplumbagalar yedikçe alabildigine büyür gibi bi yazı okumustum geçrktne öyle oldu kabuk boyu bir yılda cok fazla büyüdü dişi olmasıylada alakalı olabilri tabi ama gercekten suan dev gibi kaplumbagam var ve 1,5 yasında hiç bi zaman obezite sorunuda yasamadı yani cok yem vermek kötü bi sey mi zararlı mı iç organlarının fazla gelişip baskı yaptıgını düsünmüyorum çünkü kabuguda gayet fazka gelişti burda bazen okuyorum iste su kadar stick yem verdim falan yazıyorlar sasırıyorum ben baya veriyorum çünkü doymuyorda aksam tekrar acıkıyor ama tek öğün besliyorum bazen ac günü de yapıyorum gerçekten cok yem veriyorum ama saglıklı sekilde büyüyor hiç sorun olmuyor

Doğal ortamlarında kolay kolay yiyecek bulamazlar. Dolayısıyla bizde bu ortama göre simüle ederiz. Azı kadar çoğu da iyi değildir. Bu obezlik yanında gelişimi de olduğundan hızlı artırır. Aşırı hızlı geliştiğinde bu organları zorlar ve yıpratır.

1,5 yaşındaki hayvan kış uykusuna yatmadığı taktirde normal uzayacağı boy 10-12 cm kabuk boyu aralığıdır. 8 cm sonrası günde tek öğün besleriz.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan grup hayvanlardan oldukları için doyum noktaları yüksektir. Kusana kadar yerler. Dışkılarını da yerler.

Ölçüyü aşmayın. Onlar sürekli ister. Aldırış etmeyin, düzeni bozmayın zamanla alışır. Yem gelmeyeceğini anlayınca kendi haline döner. Tabanda yoksa sarı silis kum alın. 0.5-1 mm aralığında çapa sahip olacak. Eşelenip yem arasın vakit geçirsin.

Radyasyondan, fazla maruz kalmayın retinaya zarar veriyor.

Radyasyondan, fazla maruz kalmayın retinaya zarar veriyor.
Led uvb yi alip bir video cekecegim. Piyasada sürüngen icin satılan bütün lambalar neredeyse bende var 1 2 tane eksik onlari da alınca hepsinin kullanim alanlarını ve nasil kullanilacagini anlatacagim. Uvb ölçer de alabilirsem profesyonel bir video olur. Eğer video işi yararlı olursa kilavuz olacak video koyabiliriz 5 10 dakikalik videoyu izlemek insanlara zor gelmiyor ama kisa bir yazıyı okumak zor geliyor. Ayrica video ile daha detaylı bir anlatim yapilir ve doğru.

Geri