Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım birbirini ısırıyor..

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
İki tane 7 aylık kaplumbağam var yani 7 ay oldu alalı.6 Ay boyunca kaplumbağalarım hiç birbirini ısırmadılar.Ama Son 1 ay icersinde kücük kaplumbağam 2 kere büyük kaplumbağımın ayağından ısırdı.Büyük kaplumbağada hiç acı falan yok yani hiç acıyormus gibi gözükmedi.İlk ısırırdığını gördüğüm zaman adete kasıldım cok zor müdahale ettim :S
Bundan 3-4 hafta sonrada bidaha ısırdı yine aynı kaplumbağam. Ne yapmalıyım.Haa birde hep yem attığımda oluyor bu ısırma olayı.

RE: Isırma!!!

Birden fazla kaplumbağa olduğunda tartışmalar kavgalar kaçınılmazdır. Ancak küçüğün ısırması garip olmuş biraz. Durum devam ederse hala ilerde daha ciddi kavgalar olabilir. İzlemeye devam edin eğer kesilmezse tartışmalar onları ayırmak tek yol.

yemlerini birbirlerinden ayırarak verin.kavgalar olmya devam ederse tek çareniz onları ayırmak

ısırdığında acı çekmez çünkü dişleri çok keskin deildir sürüngün ailesi içinde kafa gücünü en çok kullanan hayvanlardır o yüzden yaralanmlar ciddi olmaz ancak tırnakları çok keskindir birbirlerini çizerlerse ordaki yara zamanla iltihap kapar ve mantara dönüşür aman dikkat

Su kaplumbağalarının dişleri yoktur sanırım çene yapıları keskin değildir demek istediniz.

dişleri yok ama benim kapluş geçen hafta ayak parmağımı ıssırdı ve az da olsa kanadı. 0,3 cm çapında halka şeklinde hala izi duruyo :(

Çeneleri çok güçlü o yüzden normal, derinizi bile kaldırabilir ısırıdğında. Salmonellayı da unutmamak lazım tabi bu arada o şekilde çok kolayca bulaşabilir size ya da başkasına bu nedenle dikkat etmekte yarar var.

benim Karadut Bici'nin ayağını ısırdı fakat yanlışlıkla oldu.Yemek yerken yanyana geldiler.Yemeği öbür yere gidince yanlışlıkla ayağını ısırdı.Bende önemsemedim.Birde ayağınızı kanatmasını yeni duymuştum ilginç :)

Geri