Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım için su derinliği ?

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Bu gün Bay Tarçın - Bayan Kahve çiftinin akvaryumunda bir değişiklik yaptım. Falez taşlarını çıkartıp yerlerine kayrak taşı koydum. Kayrak taşları yüzeyleri düz olduğu için yükseklik oluşturmak mümkün oldu. 35 cm kadar yüksek bir zemin oluşturdum ve bu bana daha geniş bir kuruma alanı sağladı. Dolayısı ile bizim keratalar 30 cm bir derinlikte yüzmeye başladılar. Daha önceki yüzme derinlikleri biraz azdı yaklaşık 20 cm derinlikte yüzüyorlardı.

Bakalım bu derinlikten memnun kalacaklar mı?

Sizlere göre 30 - 35 cm arası bir derinlik 12,6 - 13,7 kabuk büyüklüğünde olan kaplumbağalar için fazla mı?
 

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Ben düzgün bir kuru alan yapabilirsem akvaryum deriliğini 25 30 cm ye çıkarmayı düşünüyordum, kaplumbağam 5 cm boyunda, şu an 10 cm derinliğindeki suda yüzüyor.. Tutunabileceği yerler ve rahat çıkabileceği bir kuru alan olduktan sonra bence ne kadar derin o kadar iyi, yaşma alanı genişliyor derinlikle beraber, ayrıca kaplumbağaların çok iyi dalgıç olduğu söyleniyor, şu kayrak taşlarından bende alsam iyi olucak :D
 

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Kayrak taşları akvaryumda epey yer tutuyor. Aslında kuru alanı camdan veya pleksiden akvaryumun içine bir nevi yarım çekme kat yapar gibi yapmayı düşünüyorum.
 
Üst