Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarım iyileşme yolunda

EMRE1991

SKF Delisi
kaplumbağalarım kabukları akvaryumda yumuşamıştı bende onları fanusa almıştım 2 hafta oldu ve kabukları eski sağlıklarına dönüyor şuanda halen fanustalar ve büyümeye ve yemeğe başladılar şuanda çok sağlıklılar 2 tanesi kabuk döküyor şuanda çok mutlu oldum paylaşmak istedim

Cvp: kaplumbağalarım iyileşme yolunda

sağolun 2 haftadır çok uğraştım ama kurtardım sonunda kabuklarını

Ben hala neden fanusa koyduğunuzu anlamadım.

akvaryumda kabukları yumuşadı kaplumbağaların bende fanusa koydum şuanda düzeldi kabukları çok az birsey kaldı yumuşama oda geciyor şuanda vitamin ve meyve haşlanmış yumurta veriyorum

Akvaryum yüzünden neden olsun ki akvaryuma koyduğunuz suda bir problem olabilir.

problem olsa önceden de belli olurdu 4 5 aydır akvaryumdalardı ama 2 haftada kabukları yumuşadı ve baya içe göçtü fanusta toparladılar akvaryuma koymayı düşünmüyorum biraz daha toparlayana kadar

Akvaryumunuzdaki ekipmanları bilmiyorum ama bu hiç mantıklı değil. Öyle bir sıkıntı olsa buradaki herkesin kaplumbağalarının kabuğu yumuşardı. Sizin akvaryumunuzda başka bir problem olmalı.

bilmiyorum ama su sıcaklığı 28 kalıyordu sabit iç filtre kullanıyordum kuru alanları vardı ısıtıcı lambaları vardı 75wt herşey normal ayarındaydı bi anda öyle olunca bende çıkardım akvaryumdan mecburen

Bir akvaryum içinde 5 kaplumbağa olduğu için bu kabuğu yumuşayan hayvanlar yeterince beslenemiyor olabilir mi? Ya da suda bulunan bir parazit etkilemiş olabilir kalumbağaların zayıf olanlarını. Akvaryumdan olsa Serhan Bey'in dediği gibi tüm kaplumbağalarınızın aynı sorunu yaşaması gerekir. Bir süreliğine karantinaya almanız yanlış bir davranış değil ancak suçu akvaryuma atmanız bu siteye yeni üye olan ve bu konuda yeteri bilgiye sahip olmayan arkadaşları yanlış yönlendirebilir.

Gelişmeleri tekrar bildirirseniz memnun oluruz. En kısa sürede kaplumbağalarınızn sağlığının yerine gelmesi dileğiyle..

6 kaplumbağam var ama 1 metrelik olan akvaryumda problem var diye 50 cm almak zorunda kaldım ondan sonra kaplumbağalarımın kabuğunda yumuşaklık oluştu bende hemen temkinli davranıp fanusa aldım şuanda sağlıkları iyi vitamin yumurta et tavuk eti balık eti vererek besliyorum iştahları acıldı kabukları sertleşince tekrar akvaryuma koyucam

Bence akvaryumla alakası yok.Kabuklarında oluşan problem uvb lamba olmadığı içindir.Uvb olmadığı durumda kaplumbaganıza eczaneden devit 3 alıp oral yolla(yeme damlatılarak) verilmelidir.Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.Akvaryumla hiçbir alakası yoktur...

bende akvaryumla alakası yoktur diyordum ama fansuda tutup sonra tekrar akvaryuma attımda gene yumuşadı ve gene aldım hayvan sağlık merkezine götürdüm ordakilerde küçük kaplumbağalar akvaryumda bütün yediklerini yüzerek bünyesi güçsüz düşüyormuş o yüzden de kabuk problemi oluyormuş

akvaryum suyunun derinliği nekadardı?
Benimde yeni akvaryumum çok büyük şu an su derinliği 10 cm akvaryumun uzunluğu 1 metre acaba derinliğiylemi alakalı bu yorulmadan doğan güçsüz düşmek?

Geri