Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarımı göle bırakıcam

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
2 sene oldu alalı 2 adet  kaplumbağam var bakımı zorlaştığı için bakamıyorum akvaryum aşırı derece pisleniyo her türlü ısıtıcısı filtre olmasına rağmen akvaryum çok pis temizlemekten sıkıldım artık bir iki tane yer biliyorum kaplumbağaların yaşadığı oraya bırakmayı düşünüyorum fikirleriniz önemli benim için

Aynı tür hayvan var ise haziran temmuz ayları tam bırakılacak zamanlar bu kışa girmeden doğal ortama adapte olup kış uykusuna yatmadan evvel hazırlık yapıp yağ depolamasını sağlar. ama farklı tür varsa onun için tehdit olur. Resler yırtıcı karakterde oldukları için beslenme zincirinin üst halkasını oluştururlar. Bizim habitatın hayvanları uysaldır. Koyacağın yer protein başta olmak üzere yiyecek açısından iyi ve kimsenin dalaşamayacağı yer olmalı. Hava ve su çok aşırı soğuk bir yer olmamalı.

Cvp: Kaplumbağalarımı göle bırakıcam

Şilede saklıgöl adında bir göl var ve cok temız ayrıntılı baktım kaplumbaga goremesemse ördek kaz balık vs tarzı hayvanların yaşdığını gördum buyuk ihtimal oraya salıcağım

Sahiplendirme olanağın var ise önceliği ona ver. O habitattada canlı çeşidi çok zarar verebilirler mi endişeliyim açıkçası.

Cvp: Kaplumbağalarımı göle bırakıcam

Göle bırakılan RESler orada üreyebilirmi? Ben havuz üretimi oldukları için üremiyorlar biliyorum ?

Ortama adapte olup yaşayabilenler üretebilir tabiki. Ama dişi erkeği kendi seçer. İstemezse çiftleşmez.

Geri