Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarımın ikiside şişerek öldü

krmgarslan

Yeni Üye
Bunun sebebi nedir arkadaşlar ikisi birden nasıl böyle ölür

Ekli dosyalar

• IMG-20160718-WA0020.jpg
    IMG-20160718-WA0020.jpg
    105.4 KB · Görüntüleme: 197
  • IMG-20160718-WA0019.jpg
    IMG-20160718-WA0019.jpg
    105 KB · Görüntüleme: 215
Cvp: Kaplumbağalarımın ikiside şişerek öldü

Neyde bakıyorsunuz ? Bana bir boğulma vakası gibi geldi ya da uygunsuz şartlardan ötürüdür. Eğer o leğende bakıyorsanız işkencenizden kurtuldular diye sevinmelisiniz.

Geçmiş olsun, tecrübeli arkadaşlar cevaplayacaktır, bu sürede baktığınız ortam hakkında bilgi verir misiniz? Tahmin yürütmek kolay olsun.

Akvaryum ölçüleri, ısıtıcı, filtre, kuru alan, ısıtıcı lamba, uvb lamba, yemler, kum, mango kökü ve akvaryumda başka canlı var mı gibi...

Bana elektrik çarpması gibi geldi, ısıtıcı arıza yapmış kızarmış hayvanları gibi.

Kızartmis*

sarcoptes' Alıntı:
Neyde bakıyorsunuz ? Bana bir boğulma vakası gibi geldi ya da uygunsuz şartlardan ötürüdür. Eğer o leğende bakıyorsanız işkencenizden kurtuldular diye sevinmelisiniz.

hayvanlar 9 senedir bendeler bende onlarla beraber tecrübe kazandım leğende bakmıyorum tabiki yüzde 70i su 30 u kuru alan olan bi akvaryumum var ısıtıcı lambaları var yemleri uzun zamandır aynı

krmgarslan' Alıntı:
Bunun sebebi nedir arkadaşlar ikisi birden nasıl böyle ölür

hayvanlarım büyüdükçe akvaryumu büyütmeye başladım kendi boylarının 3 4 kat büyüklüğünde rahat hareket edecekleri bir akvaryumları var akvaryumun içinde kaya parçaları var kayaların bir bölümüne ısıtıcı ışık koydum açtığımda orada kurulanıp ısınabiliyorlar.Yem konusunda bir değişiklik yapmadım uzun zamandır ısıtıcı bozulmuş olsa akım suya karışmış olsa ben anlardım bunu. Neden ikisininde şiştiğini anlamadım sebebi olmalı.

Suyun içinde 2si de ölmüş ölüm sebeplerini anlayamadım ama ölürken fazlaca su yutmuslar bundan dolayı şiştiklerini düşünüyorum herhangi bir hastalık olsa sadece 1inde olur bunun başka açıklaması yok

Öldükten sonra şişmiş de olabilirler.

Aynen, eger olaganustu bir durum yoksa, oldukten sonra sismislerdir.Ama bu sekilde sisen de duymadim.Yine olmeden once birsey olmus sanki.

Evde baska biri var miydi, siz yokken? Misafir, cocuk vb

Hayvanlara tuzlu gıda verdin mi hiç ? Aynı anda mı öldüler ? Bu resimleri çektiğinden tahmini kaç saat önce öldüler ? Akvaryumdaki elektrikli ekipmanlardan neler var ?

Benim kaplumbağalarımdan biri boğularak ölmüştü aynı bu şekilde şişiyorlar öldükten sonra. İkisini birden aynı anda öldüren olağan dışı bir şey gerçekleşme olasığı çok yüksek. Sigorta falan atmış mıydı ? Bir anlık akıma kapılmış olabilirler bence. Elektrikten değilse yemden veya kötü su koşullarından olabilir. Öldüklerinde tam olarak neredeydiler ? Sıkışma falan yoktu değil mi ? Eve gelen bazı misafir çocukları katil olabiliyorlar bir de.

Öncelikle geçmiş olsun. Hayvanların şişmesi ölüm sonrası şişme değil. Su yutarak şişme hiç değil. Bu hayvanlar öleli çok olmamış. Muhtemelen önceki arkadaşların da yorumladığı gibi elektrik kaçağı veya iç organlarının patlamasına yol açan bir enfeksiyon olmalı. Almanya da patlayan kurbağalar konusunu araştırırsanız böyle bir durumun olduğunu görürsünüz. Eğer ortamlarında kablolu cihaz yoksa enfeksiyondur.

Geri