Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarla Beraber Balık Bakımı

cansel_4yuz' Alıntı:
ne kadar iğrenç şeyler konuşuyorsunuz yaa kapplumbağaya hiç balık verilir mi yada kaplumbağa akvaryumuna balık alınır mı ? allah aşkına hayvan sever diye geçinmeyin burada bunları konuşup ve bir kaplumbağa yaşayacak diye diğer hayvanlarıda tehlikeye atmayalım bilerek !
Burada ben canlı yemi kesinlikle savunmuyorum.
Hatta kaplumbağaların yanına balık alınmasına da karşıyım.
Ama birisi aldığı zaman onun fikrine saygı duyup öneri vermekten başka bir şey yapılamaz gibi geliyor bana.
Bazı yabancı sitelerde senelerce kaplumbağa ve balığı aynı ortamda besleyen hayvan severler var.Bu kişileri itham etmek kimsenin hakkı değil.
Bir çok kişi canlı yemi savunarak balık veriyor kaplumbağalarına.
Arkadaş bu amaçla değil temizlik amacından bahsediyor.
Ben olsam balık almazdım.Ama alanlara da uyarıdan başka bir şey yapmak hakkımız değil.

e tamam ben ne yaptım hanımefendi ? uyardım ve kınadım ayrıca lafım size değil balık beslemek isteyene.

Bence uslubunuz çok sert.Herkesin değişik düşünceleri var.Ama bu onların hayvan sever olmadığı anlamına gelmez.

bence gelir . eğer hayvanseverse bir insan bütün hayvanları gözetmek zorundadır birini diğerine BİLEREK yem vermek caniliktir .

vallahi benim afacanlar karidesleri lop lop yutuyorlar 1sn ye bile affetmiyorlar :D

Cvp: Kaplumbağalarla Beraber Balık Bakımı

bende kaplumbağalar için yeni akvaryum yaptırdım. 60*50*50 üzerine de kuru alan 50*20*20

balıklarım 80*35*40 akvaryumdalar hiç yan yana koymayı düşünmedim. bu konuyu bugün okudum. ancak kaplumbağalar doğası gereği avcıdır. 

ne olursa olsun bir canlıyı beslemek için başka bir canlıyı feda etmeyin.

Cvp: Kaplumbağalarla Beraber Balık Bakımı

cemgunay' Alıntı:
bende kaplumbağalar için yeni akvaryum yaptırdım. 60*50*50 üzerine de kuru alan 50*20*20

balıklarım 80*35*40 akvaryumdalar hiç yan yana koymayı düşünmedim. bu konuyu bugün okudum. ancak kaplumbağalar doğası gereği avcıdır. 

ne olursa olsun bir canlıyı beslemek için başka bir canlıyı feda etmeyin.

Konu güncel değildir. Karışıklık olmaması adına tarihlere dikkat etmenizi rica ederim.

Akvaryumunuz hayırlı olsun en doğrusunu yapmışsınız.

Geri