Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam 1buçuk haftadır yem yemiyor napmalıyım ama çok hareketli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: Kaplumbağam 1buçuk haftadır yem yemiyor napmalıyım ama çok hareketli

yumuşamasada çok iyi birşey bence suda dura dura ne kadarda kuru alana çıksa kabukları kurumaz ve bakteri oluşur her yaşta kaplumbağaya yapmak lazım

esintidestan lütfen mesajlarını forum kurallarına uygun halde düzenleyin.
Büyük harfle mesaj yazmak yasak.
Türkçe'ye özen gösterelim.

pelinyildiz' Alıntı:
Orda günde 5-6 saat susuz kapta bekletin demişsiniz?Orayı anlamadım ben şu ana kadar hiç böyle bişey yapmadım.

Zaten sağlıklı bir kaplumbağa günde 3-4 saatini kuru alanda geçiriri. Suyunuz temiz, hijyenik ise filtre kullanıyor ve düzenli bakım yapıyoranız kaplumbağanızın mantar gibi kabuk hastalıkları geçirme olasılığı yok denecek kadar azdır.

Ayrıca kaliteli yem, vitamin desteği ve Güneşlendirme(doğal yada UVB) ile kabuk yumuşaması da imkansıza yakındır. Unutmayın ki Sera ve Tetra gibi dünyanın en saygın sürüngen ürünü markaları kabuk sertleştirici jel eya sıvılar üretmemektedir.

Konu amacına ulaşmış.
Forum kurallarınca düzenlenmediği için konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri