Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam balkondan düşmüş

HardTiger

Yeni Üye
arkadaşlar 4 tane kaplumbağam var . güneşlensinler diye balkona çıkardım sonra içeri girdim. 2.katta oturuyoruz . kardeşimde aşağı inmişti. 1 saat sonra yukarı çıktığında bana bahçede kaplumbağa bulduğunu söyledi kabuğunda kırmızı kan gibi birşey varmış ve hafif çatlakmış. içi yokmuş kaplumbağının elleri ve ayakları filan yokmuş tamamen boşmuş. el ayakların olduğu yerler delikmiş. çok üzüldüm tamamen benim hatam :( arkadaşıma sordum, dediki kaplumbağa zor durumda kabuğundan çıkarmış. acaba benimkide kaçmışmıdır . bahçede kediler dolanıyor acaba onlarmı yedi. kedi kaplumbağa yermi. belkide yaşıyordur dışarda 2 gün oldu . eğer kaplumbağanın kabuğundan çıkması doğruysa gidip arayacağım tüm bahçeyi.

Cvp: Kaplumbağam balkondan düşmüş

Kaplumbağanın kabuktan çıkma gibi bir durumu olmaz ölür acaba noldu ya keşke koymasaydınız balkona koysanız bile sineklikle filan örtseydiniz üstünü :( geçmiş olsun

Resmini ekleyebilirmisiniz bir bakiyim ?

Eğer yaşadığınız yer sıcak bir bölge değilse kaplumbağaları güneşlendirmek için henüz erken.
Kaplumbağalar kabuğundan çıkamaz çünkü vücuduyla birleşiktir.

Hayvanlarınızı güneşlendirirken daha dikkatli olunuz lütfen.

Geri