Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam beni annesi gibi biliyor????????????

berna büşra

Bronz 5 Üye
[/color][/size][/font]kaplumbağamı karaya çıkarınca hep benim peşimden geliyo ben bir yere oturunca üstüme tırmanıyo ne yapmalıyım akşam beni göremiyince suyun içinde çırpınıyo onu uyutup yatmak zorunda kalıyorum ne yapmalıyım

Ilk olarak kaplumbagalarda annelik duygusu falan yokturdur yani sizi annesi olarak degil ona yem veren biri olarak gordugu icin oyle yapiyordur fazla uzerine dusmeyin birakin cirpinsin aksam uyumak istediginizde yatin oyle o uyusunda ben uyuyum demeyin bu hareketler sadece yem isteme hareketi.

akşam yemini verip ışıkları söndürün.ortam karanlık olduğunda kendisi uyur.siz de gidip yatabilirsiniz.Başında beklemenize gerek yok

Evet Sevda hanımın da dediği gibi o yem verici olarak görmesinden kaynaklana bir şey... Kaadayken sizin olmadığınızı gördüğü an firar etmeye fırsatkollayacağından emin olabilirsiniz...

Geri