Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam boş yumurtluyor

CansuTalas

Yeni Üye
Merhabalar,
16 yaşındaki dişi kaplumbağam boş yumurtlamaya başladı. Normalin çok üzerinde hareketli, normalden az yemek yemeye ve neredeyse hiç uyumamaya başladı. Herhangi bir eş bulup üremesini yapmak istemiyorum. Canı acıyor mu? Yada yardımcı olabileceğim ne yapabilirim? Konu hakkında bilgisi olan biri cevaplayabilirse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Senede bir yada iki kez boş yumurta atarlar. 16 yaşında ilk defa yapıyor ise boy anlamında yaşına göre ufak kalmış yada öncekileri yemiş olabilir.

İlk defa attıysa bu davranışlar onun şaşkınlığı olabilir.

Ortam yada su sıcaksa uyumayabilir. Gece iyi uykusunu aldıysa gündüz hareketli olabilir.

Kuru alanda ısıtma lambası var mı?

Foruma hoşgeldiniz.

Senede bir yada iki kez boş yumurta atarlar. 16 yaşında ilk defa yapıyor ise boy anlamında yaşına göre ufak kalmış yada öncekileri yemiş olabilir.

İlk defa attıysa bu davranışlar onun şaşkınlığı olabilir.

Ortam yada su sıcaksa uyumayabilir. Gece iyi uykusunu aldıysa gündüz hareketli olabilir.

Kuru alanda ısıtma lambası var mı?

Cevap için çok teşekkür ederim. Hayır, ısıtma lambası mevcut değil.
Ben ilk defa yumurtayı gördüm ve açıkçası çok panikledim. İlkini iki gün önce gördüm bugün de bir tane daha gördüm. Sanki kuyruğunda hala şişlik var gibi geldi. Bu süreç nasıl olacak acaba

Yumurta ezilip sıkışmadığı sürece bir sorun olmaz. Arkadaki şişlik kas. Attıktan sonra normale döner. Bazıları yumurtayı yer kalsiyum alır. Yine de suda fazla bekletmemek olur.

Geri