Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam burnundan baloncuk cikartiyor

tekokurt

Bronz 5 Üye
Kablumbagam burnundan baloncuk çıkarıyor nedeni ne olabilir acil yardim

Cvp: Kaplumbagam burnundan baloncuk cikartiyor

Sudayken mi yapıyor bunu? Hapşırma, yan yüzme, ağzını zor nefes alıyormuş gibi açma ya da alt kabuğunda pembelik gibi belirtiler var mı? Eğer bu belirtiler yoksa kaplumbağalar suyun içindeyken arada bir baloncuk çıkarır bu normaldir.

Karadan suya gecınce benımde öyle oluyor burnundan baloncuk gelıyor

Pembelik yok sudayken yapıyor ve sürekli akvaryumun camından çıkmak istiyor gibi hareket ediyor. bu hareket beni ve kardesimi görünce oluyor neden oluyor korkuyorum.

Bu gayet normal bir davranış sizi görünce yem istiyordur büyük ihtimalle. Karidesi görüncede bir an önce kapmak tabi :) Suyun içinde kaplumbağalar arada bir baloncuk çıkarır bu normaldir korkacak bişey yok merak etmeyin :)

Sizi görünce kaçmadığına aksine sizi görünce yem istediğine göre iletişiminizde bir sorun yok gibi gözüküyor :)

Benim arkadaşımın kaplusu ıslık şeridik bir ses cikariyo arkadasim adını silerinde benimki de ile olsun istiyorum

Ne demek istediğinizi anlamadım. Mesajınızı düzenleyip düzgün yazarsanız ancak size cevap verebilirim.

Ozur dilerim telefon otomatik düzenleme yapıyor arkadaşımın kablumbagasi ıslık sesi cikartiyo arkadas adını söyleyince onu nasıl egitebiliyoruz ve benim su cok çabuk kirleniyor

iç filtreniz varmı peki?
baloncuk yada ıslık sesi de eğer başa bir belirti yok ise, normal bir durumdur..

Eğitilme durumu kaplumbağanın karakterine göre değişir. Arkadaşınızın kaplumbağası öyle yapıyorsa sizin kaplumbağa yapmayabilir. Maalesef köpek kadar yetenekli değiller konuda :) Suyunuz çabuk kirleniyorsa filtreniz yeterli değildir muhtemelen.

Filtre kullanmazsanız suyunuz çabuk kirlenir ve kaplumbağanız mikrop kapar. Filtrenizi suyun içine doğru verirseniz kaplumbağanız çok rahatsız olmaz.

Ama tospinın saglıgı ıcın fıltre kullanmanız gerekır...

Jedaite lafı agzımdan aldın xD

Su az ve fıltre bozululurmu dıyorsunuz yanlıs anlamadıysam

filtre kullanmalısınız.
yoksa bu sorunu çözemezsiniz..

Su niye az? Suyu seviyesini az tutarsanız tabi daha çabuk kirlenir ama su seviyesini ister çok ister az tutun kaplumbağanın hijyeni ve sağlığı için filtre kullanmak zorundasınız.

Su seviyesi yüksek olsa birşey olur diye az tutuyorum su seviyesi yüksek olunca çok korkuyor.

Geri