Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam çok büyüdü.

NecmiYaman

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar.
Çok severek aldığım su kaplumbağıma artık bakmakta çok zorluk çekiyorum.
Yaklaşık 3 yıldır benimle. 50 litrelik akvaryumda bakıyorum kabuk boyu yaklaşık 17-18 cm.
Akvaryum yeterli değil farkındayım iç filtrem var fakat oda yeterli gelmiyor.Gün aşırı temizliyorum yine de dayanılmaz bir koku oluyor. Akvaryumu büyütmek dış filtre almak istedim fakat evim bunun için yeteri kadar büyük değil.Kaplumbağamı çok seviyorum ama üzülerek onu sahiplendirmek istiyorum yada bir fikri olan varsa bana yardımcı olsun.
Hayvanat bahçesine vermek istesem alırlarmı? Ona iyi bakarlarmı? Doğal ortamda yaşayamayacağını biliyorum ama bakımıyla alakalı güvenebileceğim yer olarak aklima sadece hayvanat bahvesi geliyor.

Akvaryumun içinde hareket dahil edemiyor çok mutsuz çok üzülüyorum.Kabuğunda yamulmalar oldu oysa çok sağlıklıydı büyüdükçe daha kötü olmasından korkuyorum.
Ben biraz fazla bilinçsiz besledim çok büyüdü. Burada daha önce başlık açmıştım Cem bey bana yardımcı olmuştu .Kendisinin önerdiği yemleri yine önerdiği ölçülerde vermeye çalışıyorum ama sanki her geçen gün daha çok büyüyor.
Dediğim gibi akvaryum yeterli gelmiyor kokusu çok fazla olmuyor yetişemiyorum.

Merhaba, Su kaplumbağaları nispeten hızlı büyür. Kabukları 35-40cm'e kadar büyüyebiliyor ve buna ön kafasıyla kuyruk mesafesini de eklersek 50-60cm boyutlarına ulaşabiliyorlar.

Eğer dişiyse doğru ortamda 3 yılda 20-25cm'i geçebiliyor. Erkekse 20cm'i geçebiliyor.

Hayvanat bahçeleri hakkında bir fikrim yok ancak su kaplumbağanızı sahiplendirecekseniz daha kolay olması açısından bulunduğunuz ili buraya bilgi olarak yazabilirsiniz.

Bir ara hayvanat bahçeleri kabul ediyordu. O kadar götüren oldu ki yer kalmadığı için alımı durdurdular. Yine de sorulabilir.

Merhaba, Su kaplumbağaları nispeten hızlı büyür. Kabukları 35-40cm'e kadar büyüyebiliyor ve buna ön kafasıyla kuyruk mesafesini de eklersek 50-60cm boyutlarına ulaşabiliyorlar.

Eğer dişiyse doğru ortamda 3 yılda 20-25cm'i geçebiliyor. Erkekse 20cm'i geçebiliyor.

Hayvanat bahçeleri hakkında bir fikrim yok ancak su kaplumbağanızı sahiplendirecekseniz daha kolay olması açısından bulunduğunuz ili buraya bilgi olarak yazabilirsiniz.
Kaplumbağam dişi.İstanbul/Maltepe de ikâmet ediyorum

Geri