Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam çok halsiz

taha.kocer

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağam çok halsiz, ağır hareket ediyor. Nedeni ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz :'(

Cvp: KAPLUMBAĞAM ÇOK HALSİZ

Yemek vermiyecek kadar cani değildir heralde.

Taha bey nerede bakıyorsunuz ?

Cvp: KAPLUMBAĞAM ÇOK HALSİZ

Su ısısı kaç derece?

Cvp: Kaplumbağam çok halsiz

Öncelikle boyutları nedir yaşı kaçtır. Geçtiğimiz haftalarda havalar soğumaya başladı küçük bir kaplumbağa ise soğuktan fazlasıyla etkilenir nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul da akşamları hava soğuyor bende ısıtıcı olduğu için pek sorun yaratmıyor. Suyunuz soğuksa derhal ısıtın diyorum aklıma birtek bu neden geldi umarım yakın zamanda iyileşir.

kapluma tabiki yem veriyorum ama şimdi yememeye başlıyorlar.
su sıcakmı dediniz kombi yandığında ısıtıyor çünkü hemen yanın, da neden anlamıyorumm:':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)'(

kombinin yanından uzaklaştırın. kombi ortamın oksijenini almakla birlikte bir miktar insanları rahatsız etmeyecek şekilde dışarı gaz salınımı yapar. ve sanıyorum ısıtıcı kullanmıyorsunuz. dışarıdan gelen ısı ile su içindeki ısı bir olmaz. kombinin dışarıya yansıttığı yani sizin hissettiğiniz ısı 20-24 derece ısıdır. yani göstergesindeki ısının yarısı kadardır. kaplumbağanız için gereken ısı min. 26 derecedir. kaplumbağanız zehirleniyor olmakla birlikte yeterince ısınamamaktan dolayı kış uykusu sürecine girmiş olabilir.

Geri