Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü

berkcam97

Gümüş 1 Üye
kaplumbağam yaklaşık 70 cm yükseklikten düştü kabuğu aşındı ve kabuğunun bir parçası kalktı. müdahale etmedim iyi görünüyor ama yinede sizlere danışıyım dedim yapabileceğim bişey var mı?

Cvp: Kaplumbağam düştü

Kanama falan var mı? Kabuğunda çatlama var mı? Mikrop falan kapabilir dikkat edin.

Yarın bir sürüngenlerden anlayan bir veterinere gitmeniz lazım.Geçmiş olsun.

Kanama yoksa kabuktaki zarar muhtemelen önümüzdeki zamanlarda kabuk değişimlerinde yok olacaktır. Siz yine önlem olarak evde batikon varsa bir pamuk ya da kulak çöpü yardımıyla sürüp, daha sonra bepanthene krem ile 2-3 saat kuru bir yerde bekletebilirsiniz. Kanaması yoksa çok büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum..

Bende bir veterinere göstermenizi tavsiye ederim. Birde mümkünse resim ekleyebilir misiniz?

aslında düşünce dahada canlandı :D çok iyi görünüyo sadece müdahale ediyimmi diye sordum.kanamasıda yok.kötüleşirse veterinere götürürüm. teşekkürler

resimi yarın ekleyebilirim :S

Evde detol gibi antibakteriyel spreylerden varsa onu da kullanabilirsiniz.

eminemre' Alıntı:
Kanama yoksa kabuktaki zarar muhtemelen önümüzdeki zamanlarda kabuk değişimlerinde yok olacaktır. Siz yine önlem olarak evde batikon varsa bir pamuk ya da kulak çöpü yardımıyla sürüp, daha sonra bepanthene krem ile 2-3 saat kuru bir yerde bekletebilirsiniz. Kanaması yoksa çok büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum..

teşekkür ederim dediğinizi yapacağım :)

Resmini eklerseniz iyi olur. Geçmiş olsun.

Benim kapluşlarım 4. kattan düştü ve aynı şey oldu bir şey olacağını sanmıyorum sadece mikrop kapmamasını sağlayın

Geri