Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Düştü

Cvp: çok acil yardım edin kamlumbağam düştü

rica ederiz arkadaşım benimde kaplumbağalar hakkında pek fazla bilgim yok ve bende yeni bir üyeyim ama hiç deilse geçmiş olsun dileği veya birşeyi kutlamak forum üyeleri arasındaki sosyal etkinliği geliştirir:)tekrar geçmiş olsun:)

çok teşekkür ederim

birde düşen canlı veya cisim nekadar kücükse okadar zararı az olur.Bir karıncayı balkanunundan aşağıya at hiçbirşey olmadığını görüceksiniz.ağırlık ve yükseklik değişik olaylara sahne olur düşüş durumunda.ve düştüğü yer toprak yada çimse fazla bir zarar olduğunu düşünmüyorum beton ise tartışılır:S:)

çimlere düştü beton olsa kabuk flan kalmazdı sanırım :)) su an gülüyorumda o an çok korkmustum bogazına bakıyorum acaba kalbı atıyor mu diye küçük hareketlerini inceledim 10 dakika veterineri aradım en son buraya gelip yazdım hemen birde işin en komık yanı asagı ındım baktım yok acaba ben mı görmedım dedım baktım balkonda yok o an aklıma su dokmek geldı suyla dustu hayvan direk cimene düşse zaten yol alır giderdi o bir daha bulamazdım o kadar hızlı ki ama benımki arada bir yerde takılmıs suyla düşünce ben korktum kesin beyin travması geçirmiştir diye :)) ama suan gayet iyi durumda

Geçmiş olsun.

Eğer iç kanama varsa 48 saat içinde ortaya çıkar. Genelde ağzından ve dışkısından kan gelmesiyle kendini belli eder. Ama dediğiniz gibi yumuşak bir iniş yaptıysa muhtemelen iç kanama geçirecek kadar bir darbe almadığını düşünebiliriz.

Bunun yanında korktuysa kendine gelmesi 1-2 haftayı bulabilir. Genelde kaplumbağalar çok kolay strese girerler. En ufak bir şeyden bile etkilenebilirler.

Bir süre gözlemleyin, umarım hiçbir şeyi yoktur ve yakın zamanda düzelir, tekrar geçmiş olsun..

Cvp: Lütfen Yardımcı Olun, Kaplumbağam Düştü

cok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için umarım dediğiniz gibi iyileşir

Benim kaplumbağamda düşmüştü ve galiba o iç kanaması geçirdi çünkü ağzından kan gelmişti ama hala yaşıyor sizinkinde böyle bir durum olmadığı için bir sorun olacağını sanmıyorum

benimkinden kan flan gelmedi ve suan baya hareket ediyor yuzuyor baya korkuttu beni bugun yınede veteriner acılsın bı kontrole götüreceğim ne olur ne olmaz suan gercı extra hareketlendı acaba agrıdan mı o kadar hareketlı bilmiyorum ama bilen varsa agrı kesıcı bırseyler versem mı

Mercanın son durumu nedir? İyi mi?

Bence onu kendi haline bırakın bir süre veterinere gösterebilirsiniz tabi ama 24 saat rahatsız etmeden bekleyin derim :)

teşekkür ederim ıyı gayet şükürler olsun hareket ediyor ama oldugundan daha fazla hızlandı agrı mı cekıyor acaba diye düşünüyorum ama yasıyor kan flanda gelemdi ağzından netten baktım dışkılama yapması önemlıymıs yaptıda su an içim rahatladı ama salı günü götüreceğim veterinere
hayvanı rahat bırakmıyorum kı tam uyuyacak uyandırıyorum
insan gibi belirtiler gösterebilir diye bu gece onada banada uyku yok gibi

Gözlemleyin ama o kadar da rahatsız etmeyin bence. Çünkü ufaklık yeterince korkmuş :)

benide korkuttu ufaklı normalde bı cm yurutemem 5 metre balkonu uçmuş insanı vıcdan azabı mahfedıyor kabugu korudu sanırım ama hala merak ediyorum agrısı var mıdır acaba bı agrı kesıcı bırsey mı versem

Hayır sakın vermeyin o tarz şeyler :) İnsanlarla hayvanlar bir değildir. Öldürücü etki yapabilir belki. Sadece gözlemleyin ama rahat bırakarak uzaktan gözlemleyin.

bugun veterineri bulamayınca doktoru arayıp telaştan bır ınsan gibi olayı anlattım sonra kaplumbaga oldugunu söyledim ama yınede götürmekten geri kalmadım :D herkes ayaktaydı mercan hanım\bey icin suan uykuya daldı sanırım :))

Cvp: Kaplumbağam Düştü

Şoka girmiş olmalı. Bende 2. kattan düşsem bende korkudan kımıldamazdım

Aynı şey başıma gelmişti. Bizimki üçüncü kattan düşüp kabuğunu çatlatmıştı ağzından kanda geliyordu 5 veterinere gittim hiçbiri birşey yapamadı çünkü kaplumbağalar hakkında bilgileri yoktu. en son gittiğim hekim ağzını açtı ve kanların içeriden değil ağzının kenarlarından geldiğini gördü. Tabi bu durumda tek yapmak gereken dışkıyı beklemek galiba. Koyu renkte dışkı çıkarsa o zaman sorun yok demektir.

Geçmiş olsun bende bir şey söylemek istiyorum bence sağlığı yerine gelse de veterinere götürürseniz hem içiniz rahat eder hem de kapluşun sağlığıyla oynamamış olursunuz.

benim de kapluşum 3. kattan düştü 1 saat önce :( cam kenarına güneşlensin diye koymuştum kuş falan düşürdü sanırım. hemen bahçeye koştum sırt üstü yatıyodu , çok korkmuştu. şuan iyi gibi görünüyo kabugunda catlak yok. sırt üstü düşmüş kabugunun sivri yeri gelmiş betona :'( seviyorum şuan rahatladı biraz . sevdiriyor suan kendini .umarım birşey olmaz çok korkuyorum

Bnim kaplusumda bir m kadar yukseklikten dustu.cok agladim hayvana bagirdim bile.ondan cok bn korktum galiba gayet iyi :)

Geri