Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam düştü

oscar

Bronz 1 Üye
arkadaşlar akvaryumun kapağını açık unutmuşum büyük kaplumbağam oscar hemen fırsat bilip akvaryumdan atlamış odama geldimğimde yerdeydi acaba bi sorun olurmu ilk biraz korkmuştu sanki bi sıkıntı olurmu

Cvp: kaplumbağam dülştü

Altı yıl once baktıgım kaplumbagamı benim 5 yasındaki kuzenim akvaryumundan alıp balkondan asagı atmıstı. tabi be okuldaydım ama hiç bise olmamstı umarım sizinkinide olmaz

inşallah ya ama durumu şimdilik iyi sizin kaplumbağada dayanıklıymış

O anda kabuguna saklandıkları için bir sey olcagını dusunmuyorum. Kabugunu kontrol edin bir sıkıntı yoksa baska bir sey olmaz bence. içiniz rahat değilse veterinere götürün..

bence gerek yok ya yebin yemde verdim yedi şimdi güneşleniyor :133:

Kuzenimin canavar kaplumbağalarıda 3.kattan aşağı atlamıştı 1 saat sonra arka bahçede bulduk. Hala yem peşinde koşuyolar :D

Cvp: kaplumbağam düştü

kabuğunda bi şey yoksa sorun olcağını sanmıorm

kabukları çok sağlamdır normalde ama yine bir kontrol edin iyice aklınızda yine şüphe kalırsa veterinere götürebilirsiniz

Hayır hiçbirşey olmaz çok korktuysa akvaryumunda bir yarım saat yanına gelme kendi kendine sakinleşir :rolleyes:

Benimkiler de 3-4 kez 60-70 cm'den atlayıp kaçmışlardı. Önce bir müddet korkarlar. Sonra kendilerine gelirler. Sorun olmaz merak etmeyin.

Geri