Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam fazla hareketli, ya kendine zarar verirse?

wisteria

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Yavru bir su kaplumbağam var ve çok şükür ki gayet sağlıklı. Fakat sürekli akvaryumunda oyun oynuyor kuru alana çıkıp hızlıca suya atlıyor ve yorulana kadar tekrarlıyor. Başta endişeleniyordum ve veterinere götürdüm fakat bir problem olmadığını bazen yavru kaplumbağalarda bunun olabileceğini söyledi. Fakat bugün yanında onu izliyordum ve kuru alana çıkarken yanlışlıkla ters döndü. Aslında kendini kurtarıyor normalde ama ya gece ve biz evde değilken böyle bir şey olursa? Veterinerimizle konuştuğumuzda dekorları sabitlemek ve altında kalmasını engellemek dışında bir şey söylemedi. Önerileriniz varsa okumayı çok isterim... Şimdiden hepinize teşekkürler...

Öncelikle merhabalar. Yavru bir su kaplumbağam var ve çok şükür ki gayet sağlıklı. Fakat sürekli akvaryumunda oyun oynuyor kuru alana çıkıp hızlıca suya atlıyor ve yorulana kadar tekrarlıyor. Başta endişeleniyordum ve veterinere götürdüm fakat bir problem olmadığını bazen yavru kaplumbağalarda bunun olabileceğini söyledi. Fakat bugün yanında onu izliyordum ve kuru alana çıkarken yanlışlıkla ters döndü. Aslında kendini kurtarıyor normalde ama ya gece ve biz evde değilken böyle bir şey olursa? Veterinerimizle konuştuğumuzda dekorları sabitlemek ve altında kalmasını engellemek dışında bir şey söylemedi. Önerileriniz varsa okumayı çok isterim... Şimdiden hepinize teşekkürler...
Akvaryumun fotoğrafını atarsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Ters döndüklerinde kendilerini düzeltebiliyorlar. Sistemde altında kalabilecekleri dekor olmamalı, dar alan, üstlerine düşebilecek birşey gibi.

Akvaryumda su ısıtıcı ve ısıtma lambası var mı? Bunlar elzem malzemeler.

Hayvanın aşırı hareketli olması sağlıklı olduğunu göstermekle birlikte, aşırı enerji harcaması bünyesini zayıflatır ve üşütüp hastalanmasına neden olur. Bu iki ekipman bu riski düşürür. Hayvan kuru alanda iken sakın pencere açmayın. Cereyanda kalmasın. Mutlaka su içinde olmalı.

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Geri