Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam galiba kustu

Feya

Bronz 3 Üye
az önce ilginç birşey yaşadım. kaplumbağalarımın suyunu yeni değiştirmiştim. kaplumbağaları suya koyup başka bir yere gittim. döndüğümde akvaryumda bir sürü koca koca parçalar halinde beyaz, açık yeşil şeyler gördüm. biraz da kötü kokuyor. yakından bakayım dedim yeşiller sanki marula falan benziyor. küçük kaplumbağam o şeyleri yemeye çalışıyor ve büyük kaplumbağam dipte uyur vaziyette. ben büyük kaplumbağanın yaptığını düşünüyorum. ama bu kadar çok şeyi kusmuş veya dışkı olarak atmışsa hayvancağızın içinin dışına çıkmış olması gerekiyor. ya neden olur böyle birşey? çok endişelendim. başka bir problemi yoktu bugün gayet iyiydi :/

Cvp: kaplumbağam galiba kustu :/

feyyaz su ekledim demişsin eğer şiddetli döktüysen bir yere yapışmış olan atıklar (filtre kuru alan altı vantuz çevresi vs) o şiddetle bulunduğu yerden kurtulmuş olabilir. bu genelde yem birikmesi gibi yosunlaşmada oluyor. ama dediğin gibi kusmukta olabilir. yeşillik veya yeşil yem verdin mi ?

Cvp: kaplumbağam galiba kustu

hayır hayır akvaryum tertemizdi. hiç bir kalıntı yoktu. o gün yemlememiştim ama önceki günlerde verdim marul. sindiremiyor mu ne? şimdi iyi ama ne olduğunu hala çözemedim. o şeyler o kadar çok ki! kusmuşsa eğer hayvanın içinde bişey kalmamıştır.

yeşilliği hayvanlar sindirimi rahatlatsın diye yerler, diğer faydaları yanında. mesela benim rahmetli kediler midelerindeki tüy yumağını kusmak için kedi otu yerlerdi. bu tarz birşey olmuş olabilir. sen bugünde marulla devam et. göbek kısmındaki körpe yapraklardan olursa daha iyi. marul ve yumuşak bir yemden bir tane ver. yemeği çok kaçırmış olabilir. veya yemin kullanma süresi dolmuş olabilir.

Kaplumbağalar yaşlandıkça daha az çeşit yeme ihtiyaç duyuyor. Belki çok fazla yem yemiş olabilir. En iyisi yem miktarını biraz azaltın, sonra gözlemleyin.

Geri