Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hareket etmiyor

Damlanur

Yeni Üye
Merhaba iyi günler 6 gün önce kaplumbağa hediye olarak geldi ve ekipman eksikliğim vardı ilk geldiği 2 gün çok hareketliydi ve daha çok küçük 1 TL boyutunda şuan ama yem yemiyor ekipman alamadığım için hemen önceden kullandığım akvaryuma taş koydum ve biraz su sonra kaplumbağamı taşın üstüne kuru yere koydum karides kurusu bide vitamin ver dendi onlarıda yaptım sonra sabah hareketsiz olduğunu gördüm taşın üstünde kuru yerde suyu baya soğuktu 5 gündür bu şekilde gözler kapalı ve taş üstünde hiç elime almadım tek bugun öldü sanarak baktım hareketlilik var bacaklarını çekiyor ısıtıcı alana kadar biraz petek üstüne koydum su ısısı için ama hala uyuyor bugun ısıtıcı motor ve platformla büyük akvaryum aldım ama tepe lambam yok şuanlık hayvan çok küçük ne olduğunu çözemedim yardım edebilir misiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan üşütmüş. Akciğer enfeksiyonu da muhtemel.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ağzına ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün.

Lambayı hemen alın. Kap kalorifere yakın dursun.

Lamba konusu için bu konuyu inceleyin.

Taş yerine alternatif bulun taş soğukluk verir.

Geri