Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hasta mı???????

tolga748

Bronz 5 Üye
kaplumbağa aldığımdan beri çook hareketsiz iki tane var dieri cvanavar gibi diğeri hareketsiz baktım altına turunculuklar var neden olabilir hastamı ne yapmam lasım???:( :'(

Alt kabukta pembeleşme olması akciğer enfeksiyonu belirtisidir turunculuk derken tam olarak anlamadım eğer hafif pembe, kırmızıya dönük bir renkse o zaman hastalıktan söz edilebilir. Kaplumbağalarınıza plastik kapta mı akvaryumda mı bakıyorsunuz? Hasta olanda yem yememe, sesli nefes alıp verme, hapşırma gibi belirtiler de var mı?

akvaryum da besliyorum 24 saat lambası açık daha çok kuru alna çıkıyor ama kabuk altın da üstte olduğu gibi kireçimsi şeyler var sesli nefes alma ve hapşırmaya hiç raslamadım turunculuk sadece kenarlarda wr

Turunculuk derken pembeleşme mi kastettiğiniz yoksa bildiğimiz turunculuk mu? Isınma lambasını günde 10-12 saat açmanız yeterlidir. Geceleri oda çok soğuk değilse akvaryumun kapağını kapatmanız yeterli olur. Kuru alanda çok durması da iyiye işaret değil yem yiyor mu?

arada sıra yiyor koyuyorum 5 dk bakıorum yemio sora da yiyo olabilir ama dieri görürse hemen kapıo kafsındada biras beyazlık wr çok uyuyo

Üşütme durumu olabilir imkanınız varsa zaman kaybetmeden bir veterinere gösterin bilgili bir veteriner daha net yorum yapacaktır. Beyazlık hakkında da görmeden bir şey diyemeyiz mantar, apse, sivilce, deri değişimi, yaralanma olabilir.

ewt biliom onu bnimkide öleydi ama sonra öldü dikkat et hep üsste çıkıosa ya da gözleri kapalımmı

Geri