Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KAPLUMBAĞAM HASTALIĞA CEVAP VERDİMİ

Alminabıdık

Bronz 5 Üye
Merhaba daha önce kaplumbağama sizin önerinizle genta tedavi uyguladım bitirdik gözleri iyi oldu ağız salyaları bitti ve artık ağız gıcırtılı gibi ses çıkarmıyor ama ağzını açıp kapaması bitmedi hala yamuk yüzüyor ama bir sıkıntısı yok iştahsızlık yok gayet mutlu ama bilemedim tekrar gentaya başlamalımıyım bir de kabuğu neden böyle tuzla ovaladım ama hala böyle

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 9
Plakalar parça halinde dökülüyor.

Ağızdan sabah akşam 2 damla devam edin. İlk stick yemine 2 damla damlatın elden uzatın yada suda hemen önüne atın yesin.

Devit uygulaması önerdim mi kabuk için?

Plakalar parça halinde dökülüyor.

Ağızdan sabah akşam 2 damla devam edin. İlk stick yemine 2 damla damlatın elden uzatın yada suda hemen önüne atın yesin.

Devit uygulaması önerdim mi kabuk için?
Tamam tekrar alayım ilaç ona hayır önermediniz devit tedavisi o nasıl oluyor

Hayvanın ön tırnaklarda uzama var mı? Cinsiyet 10 cm kabuk boyu gibi belli olur.

Anüs(kloak) kuyruk ucuna yakınsa erkek kabuğa yakınsa dişidir.

Deviti eczaneden alacaksınız. Başka marka almayın. Bunu plaka katmanı yoğun olduğu için haftada iki kez uygulayın. Kabuğu havlu peçete ile silip 2-3 damla damlatıp yayın. Kuru yerde 30 dakika bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. 2 ay boyunca uygulayın sonra bakalım. Devit plakaları yumuşatır ısıtma lambası kurutup gerdirerek açılıp atılmasını sağlar.

Geri