Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam hastami ?

Ege&Cappy

Bronz 5 Üye
Kaplumbagami dolaşsın diye dışarı çıkarınca dokunuyorum kabuğuna hırıltı çıkarıyor normalmi normalde de hep hırıltı çıkarıyor.Normalmi?

Kaplumbağayı sağlık kontrolü ve akvaryum temizliği harici gereksiz yere dışarı çıkarmıyoruz.

Hayvan tepki gösterip savunmaya geçtiği için tıskırır. Yani yapmanı istemiyor.

Bu arada bu hayvanlar salmonella taşır. Ve sucul ortamda yaşadıkları için bulaşıcılığı daha fazladır. Onun için herhangi bir işlemde ellerini mutlaka bol sabunla yıka kardeşin katiyen temas etmesin. 7 yaş altı için salmonella ölümcül risk taşır.

ben zaten hep eldivenle alıyorum gerekli olunca onun dışında sevmek için fln elime almam ama dışarıda çıkarmam siz öyle diyorsanız teşekürler

Kardeşin 3 yaşında demişsin kabı yüksek bir yere koy ulaşamasın. Kap dışına su temas edebilir. Buna bile dokunmamalı. Hatta odaya girmemesi daha iyi olur.

Ateş ve ishal görülürse. Hemen hastaneye gidip salmonellayı belirtsin ailen. Ona göre tahlil yaparlar.

İyi o halde ama yine de kardeşini mümkün olduğunca uzak tut yaklaşmasın.

Geri