Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam için akvayum yapmak istiyorum ne kadar tutar ?

T.Mutlu17

Yeni Üye
Kaplumbağamla ilk yılımı tamamladım. Kaplumbağam büyük o yüzden akvaryum yapmak istiyorum toplam ne kadar tutar ???

Cvp: kaplumbağam için akvayum yapmak istiyorum ne kadar tutar ?

70cm 25cm 35cm ölçülerinde bir akvaryum 50 tl ısıtıcı 15 tl filtre iç 15 tl dış alıcaksınız 130tl ikisinden birini seciceksiniz taş olayıda 20 buluyor lambasıydı ısıtıcı lambasıydı 25 tl filen kuru alanıda cam dan yapsanız 5 tl cama verseniz 7 tl de silikona

teşekkürler

ama akvaryum fiyatları hep değişir belkide siz aha ucuza alırsınız :D

1 tane kaplumbağanız varsa 80 cm lik satılan akvaryumlar size uzun yıllarca yetecektir.
Ankara'da 60 TL civarında gördüm bu boyutta ki akvaryumlar.Hatta daha ucuza bulmanızda mümkün.
Kaliteli bir ısıtıcı 30 TL civarıdır.
Bu büyüklükte bir akvaryuma dış filtre almanız gerekir.90-100 TL arasında işinize yarayacak filtreyi bulabilirsiniz.
Kuru alanı kendiniz yaparsanız 20-40 TL arasında halledersiniz.

ben 50x30x25 akvaryuma 35 tl, ısıtıcıya 15 tl, iç filtreye 20 tl, taşlara 8 tl ödedim. kuru alana ise para vermeden şekilli kaldırım taşı parçaları ile çözüm buldum. senin akvaryumun büyük olacağı için harcamaların artar tabi ki! ama önemli olan kaplişin rahatı di mi?
Bu arada kapliş alırken "kaplumbağa 5 lira yemi 15 lira. bu ne yaa?" diyen zihniyeti kınıyorum. Kaldı ki akvaryum ve diğer techizata ne yorum yapar!

mailto:/q/n/22ln.png

şuanda akvaryumcular akvaryum vermeye çalışıyorlar artık kaplumbağa alanlara ama insanlar bu fanusların büyükler var bahçe gene onlardan alıyorlar akvaryum gerekmez diyip bu konuda sadece akvaryumcuları sucluyanlarda oluyorda o yüzden söylüyorum :))

Akvaryum fiyatları gerçekten çok değişken. Beşiktaşta 200TL ye satılan bir akvaryum gittigidiyor.com'da 120TL. O yüzden farklı kaynaklardan araştırmanızı şiddetle öneriyorum. Hem internetten, hem de çevrenizdeki dükkanlardan araştırın.

Ancak tavsiyelerim şöyle olacak:
-En az 75-80cm lik bir akvaryum alın. Bir daha kaplumbağanız için yuva değiştirmek zorunda kalmazsınız. Tahminen en fazla 100TL harcarsınız.

-80cmlik bir akvaryuma iç filtre olmaz. Size dolphin c-500 dış filtreyi önerebilirim. 100TL civarı

-Isıtıcı 100 yada 200watt yeterli olur. 20TL ye bulabilirsiniz

-Kuru alan, soft ampül bitki gibi aksesuarlar da 20TL civarında tutar.

Toplamda 250TL ye iyi bir akvaryum kurabilirsiniz. Ancak bunu düşürmek ya da arttırmak da sizin elinde. Örneğin kum kullanmayacaksanız daha düşük kapasitede bir filtre alabilirsiniz. Ve ya eviniz sıcaksa daha düşük wattlı bir ısıtıcı. Bu gibi ayrıntıları forumda araştırarak kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sevgiler..

70x26x34h akvaryumu gittigidiyordan 39TL'ye aldım.

Isıtıcı = 20TLye aldım zamanında
Filtre = 15TL
Taşlara 8TL verdim, 4 kilo dip için 5-10mm arası beyaz çakıl aldım
Yemlere toplam 50 verdim
vitamin = 4
mavi damla = 4

bitkiler aldım 10TL toplam
Derece filan aldım = 2TL
Ampul evde vardı ama = 1TL

Toplamda :
Yemler hariç 103TL tuttu. Yem'e de 35TL sera rafy royal aldım, 7TL 7TL de 2 tane farklı bitkisel yem aldım. Fazla bişey tutmadı, kuru alanı 2litrelik dondurma kabının önünü kapı gibi açtım rampalı yaptım. Teller ile akvaryuma bağladım içine de taş koydum harika oldu. Kuru alan, ısıtıcı ve filtre görünmese doğal ortam oldu. Ha bide arkasına arkaplan almıştım 70krş'a onu da ekledim.

Genelde balık akvaryumları biraz daha ucuz. Ancak ben kaplumbağalar için 40cm enden daha küçük akvaryum önermiyorum. Çünkü balıklar anatomileri gereği enlemesine yüzerler fakat kaplumbağalar her boyutu kullanır.

adam akıllı bir sistem kurarsan 150 tl tutar

Geri