Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam kaçtııı...!!

errhan

Gümüş 5 Üye
mrb arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay once tatıle çıkmıştım kapluşlarımı babama emanet etmiştim ve geçen hafta aldıım habere göre kapluşlarımdan bir tanesi akvaryumdan kaçmış ve halaa bulunamadı evın altını ustune getirmişler bulamamışlar daha once bole durumla karşılaşan varmı ve ne kadar aç kalabılırler kuru alanda kalmaları sakıncalımıdır bı bılgısı olan varsa ve paylaşırsa çok sevınırım...

Geceleri sesleri dinleyn bir an önce bulmaya bakın 1 hafta uzun bir süre:)

geceleri dinlemekle bulunur belkı ama uzun bı süre oldu kaç gündür aç kaldı hayvancık bi fikri olan yokmu bu konuda kuru alan da durmaları sakıncalımıdır

küçücük hayvan heryerde olabilir karanlık yerlerde olabilir ıslak yerlerde olabilir ışıkları kapatırsanız belki bişi göremediğinden kafasına göre hareket edebilir belkide bulursunuz not bu benim teorim :D

Evde saksı falan varsa içine bakın arkadaşın kaplumbağası saksıdan çıkmıştı.

benim kapluş 3 kere kaçtı akvaryumdan ama 2sinde akvaryumun yanında beklerken buldum. bitanesinde de odada yürüyodu öyle. yani saklanmamıştı.

kaybolalı 110 günden fazla oldu ve halaa ortalarda yok.. komşumuz 2 ay üstüne bulmuş yıne yaşamış kapluşu ınş bende bulurum ve yaşar.. evde aramadııım yer kalmadı en olmıcak yerlere bile baktım ama bulamadım=((((

çok üzücü bi durum arkadaşım tekrar tekrar Allah yardımcın olsun:(

inşallah hala yaşıyordur çok gün olmuş.Allah yardımcınız olsun.Kolay değil koltukların orada bakın yastıkların arasına giriyor.Güneşlenmeleri için leğene koymuştum leğenide kanepenin üzerine koymuştum kaçmış 1'i ve kanepeyi kaldırdım orada bulmuştum.
Bıcırıklar yerinde durmuyor :D

arkadaşlar ben 110 gün yazmışım kazayla 10 gün olcak dorusu=) ama gerçekten sinir bozucu bı durum nereye girdi bilemiorum isterse 5 ay sonra çıksın ortaya ama ölmesin yeter çünkü çok emek harcadım ve gerçekten çok seviorum onları.. şimdi dieride korkaklaştı benı görür görmez suya dalıo kaçacak yer arıo yem atıorum bı müddet sonra ancak ben gittikten sonra bakıo yemıne.. ne olcak bu hayvanların hali ya.. dua edinde bulim kapluşumu...!!

Koltukların altlarına vitrinlerin arkalarına vs.. girebileceği heryere bakın.Umarım bulursunuz.

Geri