Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam kör mü

asel97

Yeni Üye
:(:(:(:(yaa ben 2 su kaplumbağası besliyorumm akvaryumda ısıtıcı yok ama suları ılık oluyor taşlardan yaptığım yerden kaçmış ve de sanırım yarım metre (50 cm) bir yerden düşmüş ve ben okuldayken evde dolaşmış dolabın arkasında bulmuşlar şimdi akvaryumda gözlerini açmıyor hareketli kaplumbağam kıpırdamadan yatıyor dokununca hareket ediyo çıldırmış gibi çarpıyor etrafa amaa gözlerini açmıyor lütfen bilgi verinn:(:(:(:(:(:(

Edit tubidik: Konuları uygun kategorilere açalım. Konu hastalık sağlık kategorisine taşındı.

Gözleri şişmi ?
Ayrıca bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.50 cm biyerden düştüyse sorun olabilir...

Gözleri iltihaplanmış olabilir büyük olasılıkla, eczaneden gentagut, genta, tobrex gibi damlalardan birini alarak sabah akşam her iki gözüne de birer damla damlatın 5 gün boyunca, sorun üşütmeden dolayı kaynaklanmıyorsa damla ile 2-3 gün içinde düzelecektir.

gentugut var onu damlatırım .kötü haber bu gün hiç kıpırdamıyor..ne yaptıysam kıpırdatamadım belki dinleniyordur ama sanırım öldü:((
gözleri şiş değil kapalı ve yavru daha

edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Kaplumbağanızı elinize aldıgınızda elleri ayakları ve kafası yere düşüyormu.
Ve dokunduğunuzda derisi normalden daha sertmi?

Byteorist' Alıntı:
Kaplumbağanızı elinize aldıgınızda elleri ayakları ve kafası yere düşüyormu.
Ve dokunduğunuzda derisi normalden daha sertmi?

Bu belirtirlere bakın...
Ellerine ayaklarına dokundugunuzda hareket etmıyormu ?

Durumunda hala bir değişiklik yoksa, hiç tepki vermiyorsa hareket etmiyorsa öldüğünden emin olabilirsiniz artık. Evet imkanınız varsa bir yere atmaktansa gömmeniz daha iyi olur bence de.

başınız saolsun kotu bi durum :( 2 gun kalsın canlanmassa gömün gommezseniz kapluşunuzu o halde gormekten korkacağınıza emin olun eskiden bende pet shopta ölenleri topluyodum masanın üstüne 1 hafta sonra bir baktım korku filmi gibi :O kesinlikle gomun yani

Geri