Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Kuru Alana Çıkmıyorr

cevat_dürük

Yeni Üye
Evet konu başlığından da anlaşılabiliecek..! Kaplumbağamın Havuzu var Resminide Çektim koyacağım..Kuru alanına çıkmıyor bugün 2. günü havuzun herhangi bir sorunn var mıdır?..Yoksa güneşe mi koymam gerekiyor..Ayrıca Havuzum Sağlıklımıdır..En iyi bütçem buna yetiyor..Akvaryum alamıyorum..??
:(
İşte havuzları..Sağlıklı olup olmadığını merak ediyorum..
[IMG]mailto:/2w5oo4z.jpg*

Hoşgeldiniz
Biz buna ölüm fanusu diyoruz burda yaşaması pek mümkün değil :( Akvayryuma bütceniz yetmiyorsa yapcak birşey yok ya aldığınız yere geri vermelisiniz ya da bakmak isteyen birine..İlerde akvaryum alabilceğinizi düşünüyorsanız ona simdilik büyük bir cam kapta bakın

size ve ortama alışamadığı için çıkmıyordur kuru alana ve en kısa zamanda akvaryum almaya çalışın yazın belkide kış için iyi bir akvaryum yapmanız gerekiyor...

Flood için özür diliyorum..Fakat bunun içinde ne kadar yaşayabilir..!??_Çok Seviyorum Onları fakat akvaryumlar 15 Lira babam birde akvaryum aldığımı duyarsa balkondan aşağı atar kaplumbağaalarımı :(...Uzun Süre beslemek zorundayım içinde :( daha sağlıklı ucuz birşey bulma gibi birşans var mı ??_

Ne kadar yasıcağını Allah bilir :) akvaryumu camcıya yaptırrsanz daha ucuz olablr

Bakamaycaksanız keşke almasaydınız.Kaplumbağanız orada Yaz sonuna kadar idare edebilir.Ancak sonrasında Isıtıcı, UVB lamba ve ufakta olsa idarelik bir akvaryum almanız gerekiyor.Eğer kaplumbağanın bu ihtiyaçlarını karşılayamayacaksanız en kısa zamanda bakabilecek birine verin. Alım satım bölümüne ilan verebilirsiniz.

PLASTİK KAPTA KAPLUMBAĞA BAKILMAZ.SADECE İŞKENCE EDİLİR.

Bu yazıyı okuyunuz.
http://www.gencziraat.com/component/option,com_fireboard/Itemid,79/func,view/catid,30/id,1721/

ben 2 sene plastik havuzda besledim daha yeni akvaryum aldım karaya çıkmaması onla alakalı değil karaya genellikle evde kimse yokken cıkıyorlar veya güneşe cıkarınca..en azından benim gözlemlerim öyle:cool:....bu arada o havuzların sağlıksız olduğu doğru ama kapluşların coğu o havuzda yaşayabilir..ÖLÜM HAVUZU GİBİ İFADELER COK YALNIŞ EĞER SN AKVARYUM ALAMAYACAK DURUMDAYSAN KAFANA TAKMA:rolleyes: SADECE KAPLUŞLARINA İYİ BAKMAYA ÇALIŞ YAZIN SULARINI SOĞUT KIŞIN ISIT VİTAMİNİNİ AT TAMAMDIR ;)...benim kapluşlar 2sene yaşadı havuzda şimdi aslan gibiler parmağımı koparacak gibi ısırıyolar :D

söyledikleriniz çok yanlış her kaplumbağa o kadar uzun süre yaşayacak diye bir kayide yok ayrıca onların hayatını ne kadar ucuz bir şekilde anlatıyorsunuz onlarda bir canlı bakımı bu kadar basit değil akvaryum alanlarda enayi o zaman !!!! lütfen sözlerinize ve onların bakım şartları ile alakalı konuşmalarınıza dikkat edin !!! biz burada kaplumbağaları kurtarmaya insanları bilinçlendirmeye çalışırken siz bu tabuları yıkamazsınız inanın çok sinirlendirdiniz beni. PLASTİK KAPTA KAPLUMBAĞA BAKILMAZ.SADECE İŞKENCE EDİLİR. ve bende bu tezi savunuyorumm sonuna kadar çünkü doğru olan budur saygılar !!!

cansel_4yuz' Alıntı:
söyledikleriniz çok yanlış her kaplumbağa o kadar uzun süre yaşayacak diye bir kayide yok ayrıca onların hayatını ne kadar ucuz bir şekilde anlatıyorsunuz onlarda bir canlı bakımı bu kadar basit değil akvaryum alanlarda enayi o zaman !!!! lütfen sözlerinize ve onların bakım şartları ile alakalı konuşmalarınıza dikkat edin !!! biz burada kaplumbağaları kurtarmaya insanları bilinçlendirmeye çalışırken siz bu tabuları yıkamazsınız inanın çok sinirlendirdiniz beni. PLASTİK KAPTA KAPLUMBAĞA BAKILMAZ.SADECE İŞKENCE EDİLİR. ve bende bu tezi savunuyorumm sonuna kadar çünkü doğru olan budur saygılar !!!
tmm da arkadasım.. arkadasın maddi durumu yoksa ne yapsın?? veya alma gibi bi olanağı yoksa..iyi bakıldığı sürece her yerde bakılır benim düşüncem bu! ben mesela gün boyu başlarında oturup sularının sıcaklığına bakıyodum...;)

olanağı yoksa öyle birşey yapılabilir ama siz burada olanağı olupta plastik kapta besleyenlere ümit vermiş oluyorsunuz.

cansel_4yuz' Alıntı:
olanağı yoksa öyle birşey yapılabilir ama siz burada olanağı olupta plastik kapta besleyenlere ümit vermiş oluyorsunuz.

Hayır öyle bişey söylemedim ilk mesajımdaki ilk cümleme bakınız ltfn:shy:

herneyse ya tartışmaya gerek yok sonuçta plastik kapta bakılması yanlıştır kaplumbağalara (;

Geri