Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Leo Salam Yiyebilirmi?

benoguz6

Yeni Üye
Benim yaklaşık 1 yaşında bir kaplumbağam var adı Leo Bu Sabah kahvaltıda salam yerken kaplumbağalarında et yediği aklıma geldi ve Leoya salam verdim çokta güzel iştahla yedi fakat bunun bir zararı veya bir sakıncası varmı lütfen yardım edermisiniz?

Cvp: Yardım Edermisiniz?

Kurallar gereği konu başlığı içeriği kısaca açıklayacak nitelikte olmalıdır. Lütfen başlığınızı düzeltin.
Kaplumbağanız kara kaplumbağası mı kırmızı yanaklı mı? Kırmızı yanaklı ise kaplumbağanız ara sıra salam yiyebilirler ancak içerisindeki katkı maddelerinden dolayı nadiren tadımlık verin. Kara kaplumbağası ise bitkisel yemler ve yeşilliklerle besleyin.

Pişmemiş etleri vermek mikrobik açıdan zararlı olur. Etleri pişmiş olarak verdiğiniz sürece sorun yok yalnız salam sucuk tarzı içinde baharat olan şeyleri yememesinde her açıdan fayda vardır. Çünkü bağırsak sistemini baharat çok kötü etkileyebilir.

Kaplumbağam Bir Kara Kaplumbağası Ve Çoğunlukla Sarmaşık İle Besliyorum Sadece Bu Sabah Salam Verdim Bunun Bir Zararı Olucaksa Tabiki Vermem Fakat Ben Yeni Bir Besin Verme Çabası İçindeyim Bahçemizde Çok Çeşitli Bitkiler Var Fakat Kış Olduğunda Ne Yapıcağımı Hala Çözemedim Kışın Verebileceğim Besinler Hakkında Beni bilgilendirebilirmisiniz?

Cvp: Kaplumbağam Leo Salam Yiyebilirmi?

Videonuz açılmıyor.Ayrıca mailto:/forum/Konu-yeni-bi-arkadas-d-d.html bu konuya bir göz atın derim.

siteye bilgisayardan direk video yüklenemediği için facebooktan paylaştım fakat açılmıyor fotoğrafını çekip koyarım.

Cvp: Kaplumbağam Leo Salam Yiyebilirmi?

salam yerler yemesinede sürekli verirseniz hayvan artık hep onu isteyecek ve diğer yemlerden uzaklaşacak

Geri