Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Mantarmı Oluyor ?

mavi damla aldım mantar ilacı aldım yem ve vitamin aldım..yeme vitamini damlatacakmışım.eee bide kabuk sertleştirici aldım.şimdi kabuk sertleştiricisini kullanmayayım mı? inşallah düzelirler yaaa

Kabuk sertleştiricisi kullanmayın sadece ticari amaçlı satılan bir ürün

sanırım acil almam gerektiği için aldım internetten spariş versen dahamı iyi olur sizler ne kullanıyorsununz yem olarak? 7.5 lira verdim 35gr sanırım kazık yedim :(

akvaryumumda filitre yok ısıtıcı yok nasıl bı sey alabılırım akvaryumum suandakı olcusu enler 50-40 yukseklık 20 cm dır. ama daha buyutecegım paludaryum yapacagım onun ıcın ılerıde kullana bılecegım fıltre ısıtıcı ne olmalı bunların cesıt cesıt oldugunu duydugum ıcın soruyorum.bır tana ınternet sıtesı buldum ordan sıparıs verecegımde ıste sızın bılgılerınızde onemlı benım ıcın

Yanlış çarpmadıysam 40 litre galiba akvaryum :) 100 watt bir ısıtıcı ve debisi akvaryum litresinin 5-6 katı bir iç filtre alabilirsiniz. Marka olarak atman hem fiyat açısından uygun hem de kaliteli olduğunu biliyorum. Yem için ana yem sera raffy p ya da tetra reptomin alabilirsiniz ek yem sera raffy ı alabilirsiniz. İnternetten siperiş verebilirsiniz yemler için de.

ön 50-yan 40cm yükseklik 20 :) sanırım dogru oldu sımdı:)

Ekli dosyalar

• P0749_030211.jpg
    P0749_030211.jpg
    119.2 KB · Görüntüleme: 138
  • P0750_030211.jpg
    P0750_030211.jpg
    92.9 KB · Görüntüleme: 152
  • P0752_030211.jpg
    P0752_030211.jpg
    88.2 KB · Görüntüleme: 147
Kapluşlarınız ne kadar büyükmüş. Akvaryum çok küçük kalmış. Su seviyesini yükseltirseniz biraz daha rahat edebilirler. Kuru alanın üzerine gelece şekilde 40 waat ampul kullanın bir masa lambasını tutturabilirsiniz. Kuru alana çıkınca üşümesin hayvancıklar ısıtıcıları gelince.

Akvaryumunuz kaplumbağalarınıza göre çok küçük 4 tane kaplumbağa var içinde daha büyük bir akvaryum kullanırsanız daha iyi olur.

değiştirmene gerek yok.filtre alırsan şelale filtre almaya dikkat et.şelale filtreye karbon koyarak ilacı temizlersin

Evet akvaryum satan yerlerde, petshoplarda ya da internette alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

Onlar bir nevi cinsiyet göstergesidir:
mailto:/forum/konu-kaplumbagam-disi-mi-erkek-mi.html

onları elımle fırcalıyorum burunlarını sevıyorum uzun ama benım canımı acıtmıyoo :D

Geri