Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam mantarmı?

leonnnn

Yeni Üye
mailto:/2cxdd3m.jpg
mailto:/237889.jpg

Arkadaşlar 5 aylık 2 kapluş umun yanına 1 aylık bebk bir kapluş daha aldım, çok ufak gerçekten 4 gün oldu alalı, ama kabuğunda beyaz bir leke var acaba mantarmı?

bu arada büyük kapluşlar yeni gelen bebek kapluşu çok hırpalıyorlar, bu gün farkettim kuyruğunu koparmışlar ne yapmam lazım
mailto:/wmmn3k.jpg
kopan kuyruk

Cvp: MANTARMI ACABA ?

Geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldümBbüyük ve küçük kapluş aynı yere konmamalıdır.Konunca böyle acı olaylar yaşanabiliyor.(Sizinki gene hafif atlatmış)
Mantar gelirsek de, koku var mı? Elleyince pamuk gibi mi?
Ayrıca buraya bakın: mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html

Cvp: MANTARMI ACABA ?

Kuyruk için çok üzüldüm.Keşke büyük ve küçük kaplumbağaları aynı yere koymasaydınız.Forumda mantar ile ilgili bilgiler var onlara bakabilirsiniz

Cvp: Kaplumbağam mantarmı?

Merhaba,
Mantardan şüpheleniyorsanzı eğer aşşağıdaki konuyu inceleyin size yardımcı olacaktır:

mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html

Kavga eden kaplumbağaları mutlaka ayırın,farklı ortamlarda bakın bu işin başka yolu yok malesef.Büyük yaralanmalar ve ölümler gerçekleşebilir...

Kolay gelsin.

Cvp: Kaplumbağam mantarmı?

bence mantar hastalığına yakalanmış kapluşun ama ilaçlarla atlata bilirsin benim arkadaşım başardı

Geri